jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۱۸۸۹۶۵   ۲۸ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۱۱

پرویز فتاح وزیر نیرو مطرح کرد بر اساس اعلام سازمان انرژی اتمی، نیروگاه بوشهر تا سال آینده به بهره برداری می رسد. پرویز فتاح در گفتگو با مهر در مورد زمان راه اندازی نیروگاه بوشهر گفت: بر اساس اعلام رئیس سازمان انرژی اتمی، نیروگاه بوشهر تا یک سال آینده راه اندازی خواهد شد.

وزیر نیرو با بیان اینکه اگر این نیروگاه به بهره برداری رسیده بود، حداقل نصف کمبود برق ما در تابستان امسال حل می شد، گفت: اگر این نیروگاه راه اندازی نشود در سال آینده نیز به اندازه هزار مگاوات برق در تامین برق مشکل خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: برهمین اساس، اگر هزار مگاوات برق این نیروگاه وارد مدار شده بود امسال با مشکل کمبود برق و در نتیجه خاموشی ها مواجه نبودیم.

فتاح با بیان اینکه رئیس سازمان انرژی اتمی وعده داده که این نیروگاه تا سال آینده راه اندازی شود، اظهار امیدواری کرد که با این کار مشکل کمبود برق کشور نیز رفع شود.
 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر