jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۹۶۰   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۱۸:۲۲

هیچ فکر کرده‌اید که بهتر است برای حفاظت از محیط‌زیست و کاهش ضایعات محصولات بادوام را نگهداری و تعمیر کنید؟ اگر محصولات بادوام همچون پوشاک، لاستیک خودرو و لوازم منزل بخوبی نگهداری و تعمیر شوند، احتمال فرسوده شدن، شکستن و بی‌استفاده شدنشان کمتر می‌شود و در نتیجه لازم نیست خیلی زود تعویض یا دور انداخته شوند و در نهایت ضایعات کمتری در محیط زیست ایجاد می شود .

اگر چه برای خرید محصولات با کیفیت، هزینه بیشتری باید بپردازیم؛ اما عمر طولانی‌تر آنها نه تنها می‌تواند هزینه‌شان را جبران کند، بلکه در دراز مدت موجب صرفه‌جویی اقتصادی هم می‌شود.

هنگام خرید لوازم برقی و دیگر اسباب و اثاث منزل، نوع بادوام و دارای ضمانتنامه مناسب را خریداری کنید. حتی می‌‌توانید گزارش‌های مربوط به محصولاتی را که بیشترین رضایت مشتری و کمترین عیب و نقص در سوابق آنها
 ثبت شده است را بررسی کنید و نیز محصولاتی را بخرید که تعمیرشان راحت باشد.

بهتر است لوازم خریداری شده را در شرایط مناسب برای کار کردن قرار دهید.  دستورالعمل‌های تولید‌کننده درباره نگهداری و طرز صحیح استفاده از آنها را رعایت کنید. مراکز خدمات پس از فروش شرکت‌ها ممکن است خدمات رایگان داشته باشند. می‌توانید از مرکز تلفن برای پیدا کردن شماره آن مراکز کمک بگیرید.

استفاده از لاستیک‌های بادوام و با کیفیت بالا برای خودرو، دوچرخه و دیگر وسایل نقلیه، تعداد دفعات تعویض و دور انداختن آنها را کاهش می‌دهد.

همچنین برای افزایش طول عمر لاستیک‌ها باد آنها را هر ماه یک بار تنظیم و به دستورالعمل تولیدکننده در مورد نگهداری و مراقبت از آنها عمل کنید و به طور منظم چرخش روان لاستیک‌ها را امتحان نمایید.

تا حد امکان لباس و پوشاک را دور نیندازید بلکه آنها را تعمیر کنید. حتی در صورت امکان کفش، پوتین، کیف و چمدان‌هایتان را نیز تعمیر کنید.

در صورتی که قصد دارید از اسباب‌ و اثاث، چمدان، لوازم ورزشی، اسباب‌بازی و ابزارها برای مدت طولانی استفاده کنید، نوع مقاوم و بادوام آنها را بخرید.

همچنین می‌توانید از لامپ‌های فلورسنت کم‌مصرف به جای لامپ‌های رشته‌ای استفاده کنید. استفاده از این لامپ‌ها که عمر طولانی‌تری دارند به معنای آن است که تعداد کمتری لامپ دور ریخته خواهد شد و ضایعات  کمتری هم به بار خواهد آورد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر