jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۱۸۷۷۸۱   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۱:۰۲

جام‌جم: روز گذشته در پی درج خبری درباره سرگردانی کودک 8ساله‌ای که والدینش پس از جدایی حاضر به نگهداری او نیستند، تماس‌های فراوانی داشتیم که همه به نوعی نگران سرنوشت محمدکوچولو بودند. در این میان،‌ نامه‌‌ای هم با امضای «مادری از مادرهای این سرزمین» به دست ما رسیده است که آن را به چاپ می‌رسانیم:

با خواندن خبری در روزنامه «جام‌جم» با این مضمون که کودکی 8ساله از سوی والدین خودخواهش رها شده، قلبم را آتش زد و از صمیم دل متاثر شدم و عمیقا به فکر رفتم. چگونه پدر و مادری به این راحتی کودک 8ساله خود را بی‌پناه رها می‌کنند و از پذیرفتن نوگل زندگی‌شان سر باز می‌زنند؟ چرا بر اثر لجبازی سرنوشت یگانه فرزندشان را به بازی می‌گیرند؟ آینده این کودک چه می‌شود؟ چه سرانجامی برای او رقم می‌خورد؟ مطمئنا پدر و مادر نیز خوشحال و راضی نیستند و لحظات زندگی‌شان را با آرامش سپری نمی‌کنند، چرا که باید یک عمر با عذاب وجدان زندگی کنند، چرا که عزیزترین کس  که همانا فرزندشان است  را سرگردان نموده‌اند.

برای یک لحظه خودم را جای این کودک می‌گذارم،  او با این سن کم چه فشار روانی را باید متحمل شود؟ چگونه می‌تواند یک عمر بار بی‌عاطفگی والدینش را به دوش بکشد؟ از خدای خود می‌خواهم هیچ‌کس را بی‌کس با کس نکند. به عنوان یک شهروند ایرانی و به عنوان یک مسلمان از مسوولان محترم روزنامه جام‌جم می‌خواهم به خاطر انسانیت این خبر را پیگیری کنند و از خانم عباسی،‌ دادیار شعبه سوم دادسرای بعثت تقاضا دارم جلسه مشاوره‌ای برای والدین کودک فراهم کنند و از سوی افراد و مراجع ذی‌صلاح به نوعی مشکل این کودک را حل کنند، تا بتواند تحت سرپرستی و وزیر سایه پرمهر و محبت یکی از والدین قرار گیرد، مسوولان و مردم خوب ایران نباید نسبت به این مساله و این اتفاق دلخراش بی‌تفاوت باشند، به قول شاعر شیرین‌سخن، تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت.

مادر کودک 8ساله ! می‌دانم که در قلبت چه غوغایی است! می‌دانم مادری بی‌عاطفه و بی‌احساسی نیستی. از سختی‌ها نهراس و فرزندت را زیر بال و پر بگیر. سعی کن از زیر بار مسوولیت شانه خالی نکنی. به این آیه قرآن توجه کن که می‌فرماید: نکشید فرزندتان را از ترس فقر که ما آنها را روزی می‌دهیم و نه شما (سوره انعام آیه 151)‌ آیا شما با این کارتان فرزندتان را از لحاظ احساسی نکشته‌اید؟ تا دیرنشده به خود بیایید.

مادری از مادرهای این سرزمین‌

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر