jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۸۷۴۰۹   ۲۱ تير ۱۳۸۷  |  ۱۶:۲۵

رئیس جمهور امریکا پس از بحث و مشاجرات شدید در کنگره ، پنج شنبه قانون جنجال برانگیز گسترش اختیارات قانونی شنود مکالمات تلفنی توسط سازمان های جاسوسی را امضا کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، بوش زمانی که این قانون را امضا کرد ، از آن به عنوان یک ابزار حیاتی و مهم برای امنیت ملت امریکا یاد و از این قانون تمجید کرد.

بوش گفت: مهمترین درس های آموخته شده پس از حوادث یازدهم سپتامبر 2001 این بود که متخصصان اطلاعاتی امریکا فاقد برخی ابزارهای لازم برای شنود شبکه های مخابراتی تروریست ها در خارج است.

وی گفت: لازم است کمیته اطلاعاتی ما بداند دشمنان امریکا با چه کسانی گفتگو می کنند ، با انها درباره چه مسائلی صحبت و چه نقشه ای طرح می کنند.

این قانون ، بحث و مشاجرات شدیدی را بین طرفداران آزادی های مدنی و مقامات اطلاعاتی ایجاد کرد.

سناتورهای امریکایی در نهایت روز چهارشنبه با 69 رای موافق در برابر 28 رای مخالف ، این قانون را تصویب کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر