jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۸۷۱۶۴   ۲۰ تير ۱۳۸۷  |  ۰۹:۵۵

یک متخصص پوست گفت: ‌در صورت مشاهده تغییر رنگ و بزرگی قطر خال‌ها به بیش از 6 میلیمتر حتما باید به پزشک متخصص مراجعه شود.

دکتر پریچهر کفایی در گفتگو با ایسنا اظهار کرد:‌ پوست از ارگان‌هایی است که شایع‌ترین سرطان‌های بدن در آن ایجاد می‌شود.

وی یادآور شد: پوست‌های روشن، افرادی که بیشتر با نور آفتاب سر و کار دارند (مانند کشاورزان) و افراد مسن باید بیشتر مراقب پوست خود بوده و توصیه‌های پزشک را جدی بگیرند.

این متخصص پوست ضمن بیان این‌که شایع‌ترین محل سرطان پوست، سر و صورت است، افزود: در این نوع سرطان ضایعات برجسته پوستی که در مرکز زخمی شده و بهبود نمی‌یابد خود را نشان می‌دهند.

وی توصیه کرد: ‌به طور کلی هر ضایعه زخمی که 2 تا 3 هفته بهبودی نیابد، باید به پزشک متخصص مراجعه و در صورت لزوم نمونه‌برداری شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو