jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۸۶۸۰۳   ۱۸ تير ۱۳۸۷  |  ۱۷:۱۲

علی دارابی قائم مقام صداو سیما بر اتحاد و انسجام رسانه های کشور و تلاش آنها برای سرعت،‌ دقت ، امانتداری به منظور ارتقای سطح فرهنگ و مدارای عمومی در جامعه تاکید کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر دارابی در مراسم افتتاح باشگاه خبرنگاری فارس (‌توانا) افزود: امروز مطبوعات و خبرگزاریها باید با بازتعریف ماموریت خود از چرخه معیوب پرسشگری و پاسخگویی در جامعه جلوگیری و جامعه را به تضارب اراء و جدال احسن دعوت کنند و موجب نظارت عمومی در جامعه و ادای تکلیف شهروندی در جامعه شوند .

وی با بیان اینکه رسانه ملی خود را همسایه دیوار به دیوار مطبوعات و خبرگزاریها و یار و یاور انان می داند گفت : این همسایه همسایه اشتی است و نبود شکایتی از سازمان صداو سیما تاییدی برای این امر است .

این مقام مسئول با بیان اینکه خبرگزاری فارس از ابتدای تاسیس تاکنون با نقش تاثیر گذار ، جریان ساز و پرسشگر خود نقش مهمی در تنویر افکار عمومی و جریان تنوع رسانه ای کشور ایفا کرده است افزود: این خبرگزاری در مدیریت قدیم و جدید خود توانسته است با رقابت های جدی میان رسانه ها انحصار رسانه ای را بشکند و استاندارد فعالیت های خبری را ارتقا دهد.

وی گفت : با نگاه به شرایط زمانی و مکانی تاسیس خبرگزاری فارس و فضای سیاسی فرهنگی حاکم بر کشور در آن سالها اهمیت وجود رسانه ای مستقل و پایبند به اصول و ارزشهای بیش از پیش نمایان می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه خبرگزاری فارس هم اکنون در مرحله تثبیت و گسترش است گفت : این خبرگزاری در این مرحله به لوازمی از جمله گسترش فعالیت خبرگزاری در داخل کشور و در مراکز استانها و شهرستانهای مهم ، نگاه به خارج از کشور و حضور درکشورهای اروپایی، اسیایی و جهان اسلام، فراهم کردن لوازم عصر دیجیتال به عنوان ضرورت کارحرفه ای ، تربیت نیروی اموزش دیده و متعهد برای عهده دار شدن نقش های مهم در عرصه اطلاع رسانی نیازمند است.

دارابی با اشاره به دیجیتال شدن بسترهای رسانه ای تا سال 2015 و فرارسیدن عصر دیجیتال رسانه ای افزود : تا سال 2015 همه سیستم های آنالوگی برچیده و بسترهای رسانه ، خبر و اطلاع رسانی در سیستم دیجیتال انجام می شود و رسانه ملی در این خصوص در مرحله نخست به هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که تاکنون در این خصوص مبلغی دریافت نکرده است .

وی درادامه وجود مطبوعات و رسانه ها و ازادی انها، جریانهای سیاسی و نهادهای غیردولتی را از نشانه های توسعه سیاسی در کشور دانست و گفت : در سایه مطبوعات ، احزاب و تشکل های سیاسی به عنوان نمایندگان مردم، روحیه پرسشگری و پاسخگویی متعهدانه در جامعه و نظارت عمومی در جامعه شکل می گیرد .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه رسانه ملی با بیش از 110 شبکه رادیویی تلویزیونی به 32زبان برنامه تولید و پخش می کند تصریح کرد : رسانه ملی وظیفه دارد علاوه بر غنی سازی اوقات فراغت، ‌اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در گسترش اخلاق، معنویات و اخلاق در جامعه نقش بایسته ای داشته باشد و در این 110شبکه باید 700 فیلم وسریال پخش کند که بخش اعظم انها را خود تولید می کند و تاکنون تولیدات فاخری درحوزه سینما و مراکز استانی خود در رسانه ملی به نمایش گذاشته است .

دارابی گفت: در تابستان امسال 3شبکه مجازی فیلم و سریال کودک و نوجوان ، ورزشی به صورت 24ساعت برنامه دارد.

قائم مقام صدا و سیما با اشاره به تلاش کنگره امریکا برای تصویب لایحه ای در محدود کردن فعالیت برخی شبکه های تلویزیونی و تروریست خواندن انها افزود: این امر تنگاههای جدی در امر اطلاع رسانی برای این شبکه ها فراهم می کند و نشان می دهد که مدعیان دموکراسی و احقاق حقوق مردم در صف متجاوزان به حقوق مردم هستند.

دارابی با بیان اینکه سازمان صدا و سیما در تربیت نیروی انسانی آموزش دیده در عرصه خبر و اطلاع رسانی پیش قدم بوده است ،‌امادگی این سازمان را برای انتقال این تجربیات به خبرگزاری فارس اعلام کرد. 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بحران بی‌تدبیری

بحران بی‌تدبیری

تعداد قربانیان کرونا چند روزی است دوباره سه‌رقمی شده است و دیروز ۳۹۸ ایرانی قربانی کرونا لقب گرفتند.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

یک انقلابی کارآمد

یک انقلابی کارآمد

سردار حجازی نمونه یک انسان متخلق بود. آشنایی ایشان با پدرم شهیدهمدانی به دوران دفاع‌مقدس بازمی‌گردد و در یک بازه زمانی یکساله از ۶۶ تا ۶۷ ارتباط و دوستی میان سرداران جعفری، همدانی و حجازی بیشتر می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر