jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۸۶۰۷   ۰۶ دی ۱۳۸۱  |  ۲۱:۱۹

با پیگیری پرونده سرقت میلیاردی توسط یک باند بزرگ کیف قاپی ، ماموران شعبه 18آگاهی تهران موفق شدند سرکرده این باند را که پس از سرقت به خارج از کشور متواری

شده بود، در فرودگاه دستگیر کنند. به گزارش خبرنگار ما، با متلاشی شدن یک باند بزرگ کیف قاپی که پس از ربودن 8کیلو طلا از یک طلافروش دوره گرد، از سوی ماموران شعبه 18آگاهی شناسایی و سپس دستگیر شدند، در اعترافات متهمان مشخص شد آنها از سارقان حرفه ای و سابقه داری هستند که در پوشش باندی موسوم به «کرمهای خاکی »، به بیش از 10خانه مسکونی در شمال تهران دستبرد زده و با مجروح کردن برخی از ساکنان این خانه ها، نزدیک به 2میلیارد تومان اشیای عتیقه ، ازجمله چندین مجسمه باارزش را به سرقت برده اند. در ادامه تحقیق و پیگیری این پرونده از سوی ماموران شعبه 18آگاهی تهران ، اعضای این باند اعتراف کردند سرکرده این باند پس از سرقت میلیاردی اشیای عتیقه ، به خارج از کشور گریخته است . درپی این اعترافات ، مراتب به قاضی حسینی ، رئیس شعبه 1607جنایی تهران گزارش شد و یک گروه عملیاتی از ماموران متوجه شدند این مجرم فراری بزودی وارد کشور می شود. با به دست آمدن این اطلاعات ، ماموران با استقرار در فرودگاه ، زمانی که متهم وارد کشور شد، دقایقی بعد او را دستگیر و تحقیق از وی را آغاز کردند. متهم در اعترافات خود عنوان کرد، پس از سرقت مجسمه های باارزش عتیقه و از جمله یک مجسمه طلایی ، چون سهم قابل توجهی از بابت فروش این آثار به دست آورده است ، چند روز به خارج از کشور مسافرت کرده است . متهم در ادامه گفت : از مدتی پیش با شناسایی یک خانه در شمال تهران ، وقتی صاحبخانه محل را ترک کرد، به تصور این که کسی در محل حضور ندارد، وارد خانه شدیم ؛ اما مشاهده کردیم راننده در خانه است ، بنابراین او را با چاقو مجروح کرده و اموال را به سرقت بردیم . در پی اعترافات سرکرده این باند و اخذ سوابق وی مشخص شد او پیش از این نیز چندین فقره سابقه کیفری در زمینه کیف قاپی و سرقت از خانه ها داشته است . تحقیق از اعضای باند ادامه دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر