برجای مانده از هفته بیست و چهارم‌

مدعیان به استقلال، بفرما می‌زنند

گویا هیچ یک از مدعیان قهرمانی لیگ هفتم به ادعای خود خیلی پای‌بند نیستند و مدام در حال تعارف کردن صدر جدول به دیگران هستند.
کد خبر: ۱۶۴۷۸۶

سپاهانی‌‌ها که در شروع بازی‌های هفته بیست و چهارم می‌توانستند حداقل برای 4 روز هم که شده به صدر جدول صعود کنند، در دربی اصفهان صرفا به لطف اشتباه مضحک عیسی ایندوی دروازه‌بان سیه‌چرده و نیجریه‌ای ذوب‌آهن یک امتیاز گرفت، صبا باتری و استقلال هم در یکی از سردترین و کسل‌کننده‌ترین بازی‌های لیگ به تساوی صفر صفر رضایت دادند و پرسپولیس هم که می‌توانست با پیروزی مقابل پاس همدان از جمع بقیه مدعیان فاصله بگیرد در یک بازی پرحاشیه و به لطف اشتباهات داوری فقط یک امتیاز از تیم بگوویچ گرفت تا صرفا با یک امتیاز برتری نسبت به سپاهان موقعیت لرزانی در صدر جدول رده‌بندی پیدا کند.

در واقع تعارف مدعیان قهرمانی به یکدیگر به سود استقلال تمام شد تا با پیروزی در دیدار معوقه مقابل ملوان (هفته نوزدهم) چهره یک مدعی به خود گرفته و به 4‌امتیازی تیم صدرنشین جدول و رقیب سنتی خود یعنی پرسپولیس برسد.

به این ترتیب حالا مثلث مدعیان تبدیل به مربع یا حتی 5 ضلعی قهرمانی شده است چرا که نباید از ابومسلم هم غافل شد چون سیاه جامگان مشهدی هم با شروع خوب دور برگشت در حال حاضر تنها یک امتیاز کمتر از استقلال دارند و نباید فراموش کرد که آنها بازی‌های دشوار با تیم‌های مدعی همچون صبا باتری، سپاهان و پرسپولیس را پشت سرگذاشته‌اند. خلاصه گلی به جمال فیفا که 6 امتیاز از پرسپولیس کم کرد و دست مریزادی به کمیته انضباطی و کمیته استیناف که 3 امتیاز از سپاهان کسر کردند تا سایر تیم‌ها در فاصله 10 هفته به پایان لیگ برای قهرمانی کلی امیدوار باشند.

صعود نیکبخت‌

در ایامی که پرسپولیس از آن تیم مقتدر نیم فصل نخست فاصله گرفته و نتایج ضعیفی می‌گیرد، علیرضا واحدی‌نیکبخت در قالب تک ستاره این تیم ضمن تاثیر در بدتر نشدن نتایج پرسپولیس بسرعت مشغول جمع‌آوری امتیاز است و به صدر جدول موثرترین بازیکنان لیگ هفتم صعود کرد. شماره 10‌‌پرسپولیس در حال حاضر با زدن 8 گل، ارسال 8 پاس گل و گرفتن 2 پنالتی با 18 امتیاز در صدر جدول قرار دارد. نزدیک‌ترین نفر به نیکبخت هم در حال حاضر 17 امتیازی است ولی از آنجا که نامش میلاد می‌داوودی است و  دیگر در لیگ حضور ندارد بختی هم برای رسیدن به ستاره پرسپولیس ندارد.

سرمربیگری دیرهنگام‌

علی دایی از وقتی بحث سرمربیگری‌اش در تیم ملی شد حتی مساوی کردن در لیگ برتر را هم فراموش کرده و همه تیم‌ها را از دم تیغ می‌گذراند. هفته بیست و سوم که استقلال اهواز قربانی جاه‌طلبی دایی شد و در هفته بیست و چهارم هم ملوان سر تعظیم در مقابل نمایش نارنجی‌پوشان فرود آورد تا معلوم شود سرمربیگری تیم ملی حسابی به دایی ساخته است. به نظر می‌رسد اگر دایی چند ماه قبل به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب می‌شد حالا سایپا با اختلاف فاحشی نسبت به بقیه مدعیان، صدرنشین جدول رده‌بندی و مدعی شماره یک قهرمانی بود.

آبروداری نافرجام‌

شیرین‌فراز هجدهمین بازی بدون برد متوالی خود در لیگ هفتم را هم پشت سر گذاشت. بعد از هفته هفتم که آنها در خانه مس به پیروزی دست یافتند دیگر رنگ 3 امتیاز را در هیچ مسابقه‌ای ندیده‌اند و در هفته بیست و چهارم هم بابت پیروزی دور رفت مقابل مس بشدت تقاص پس دادند و با قبول شکست 3 بر صفر یک نمره ضعیف دیگر در کارنامه خود ثبت کردند. به نظر می‌رسد تصمیم فرمان کریمی در خصوص کناره‌گیری از ادامه لیگ هفتم بیشتر می‌‌توانست باعث آبروداری شود ولی به هر شکل شیرین فراز ماند تا نتایج تحقیر‌آمیزش همچنان ادامه داشته باشد.

این تیم برعکس‌

اگر دنبال یک تیم عجیب و غریب در لیگ هفتم می‌گردید، راه دوری نروید و زیاد به مغزتان فشار نیاورید، چون پگاه در نیم‌فصل دوم به صورت سفت و سخت به این عنوان چنگ انداخته و اصلا هم قصد تجدیدنظر ندارد. پگاهی‌ها که در دور برگشت فقط یک پیروزی خانگی مقابل پرسپولیس داشته‌اند، 2 برد دیگر خود را در خارج از خانه مقابل صنعت نفت و راه‌آهن به دست آورده‌اند ولی در عوض در خانه تسلیم پیکان و مقاومت سپاسی شد‌ه‌اند. حالا شما هم قبول دارید که شاگردان دست‌نشان در دور برگشت یک تیم برعکس و عجیب شده‌اند؟

اخراج خوش‌یمن‌

سرانجام ترکش‌های نتایج ضعیف راه‌آهن یقه اکبر میثاقیان را گرفت و مردی که ادعا می‌کرد تیمش را در پایان فصل در جمع 6 تیم بالای جدول قرار خواهد داد، در حالی برکنار شد یا استعفا داد که راه‌آهن در جمع تیم‌های پایین جدول حتی به صورت نسبی خطر سقوط را هم حس می‌کرد. به هر حال اکبر آقا در شرایطی کنار رفت که با توجه به سوابق و اخلاق و خصوصیات او بعید است جدایی‌اش از نیمکت‌ها خیلی طول بکشد و همین حالا میثاقیان کاندیدای مربیگری دو تیم پیکان و شیرین‌فراز است. ولی سوال اینجاست که آیا واقعا تمام مشکل راه‌آهن میثاقیان بود؟ حداقل با نتیجه‌ای که در شروع هفته بیست و پنجم حاصل شد و راه‌آهن در قاطع‌ترین پیروزی لیگ هفتم، با 5 گل پیکان را درهم کوبید باید گفت که رفتن اکبر اوتی در گام اول برای لکوموتیورانان تهرانی خیلی خوش‌یمن بود!

 

وعده در حال تحقق‌

مثل این که فیروز کریمی در تحقق وعده خود مبنی بر قهرمانی در دور برگشت لیگ برتر کاملا مصمم و جدی است، چون با پیروزی در دیدار معوقه با ملوان، اکنون استقلال با 4 برد، 2 مساوی و یک باخت از شروع نیم‌فصل دوم تا به حال 14‌‌امتیازی است و همراه با مس و ابومسلم در صدر این جدول مجازی جای گرفته‌اند که در این میان مس با تفاضل (6+) بالاتر از استقلال (5+) و ابومسلم (3+) جای گرفته است. فعلا سایپا یکی از دو تیم بدون باخت دور برگشت با 13 امتیاز جدی‌ترین تعقیب‌کننده این مدعیان به شمار می‌رود و مقاومت سپاسی هم با 12 امتیاز در مکان پنجم ایستاده است.

اکسیر تجربه‌

با نتایجی که صنعت نفت در هفته‌های اخیر گرفته می‌توان مدعی شد اگر مسوولان این تیم پس از استعفای اول قاسمپور با این مورد موافقت کرده و همان موقع احمد طوسی را به عنوان سرمربی انتخاب می‌کردند، حالا مدعی جدی قهرمانی لیگ بودند، چون طوسی با تجربه که پس از نزدیک به 2 دهه دوباره به فوتبال ایران برگشته، پس از تساوی در بازی اول، 3 برد پیاپی کسب کرده تا حاصل 3 سرمربیگری او در صنعت نفت، 10 امتیاز ارزشمند برای طلایی‌پوشان آبادانی و کنده شدن آنها از منطقه خطر باشد. ادامه این روند روزهای آفتابی‌تری برای صنعت نفت را در پی خواهد داشت.

آرش رستم‌نمدی‌

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها