jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۶۳۳۱ ۱۷ آبان ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۹

نیمه شب گذشته باند موسوم به «شهناز پلنگ » که با اغفال دختران و زنان فراری از خانه ، آنها را با همدستی دیگر اعضای باند به سرکردگی پسر بزرگ خود

به خارج از کشور انتقال می داد، متلاشی شد و 6نفر در این زمینه دستگیر شدند. به گزارش خبرنگار ما، در پی فرار یک دختر 17ساله از منزل ، والدین وی با مراجعه به کلانتری 106نامجو، شکایتی را تسلیم مراجع انتظامی کردند وبا تشکیل پرونده و صدور دستور قضایی در شعبه 1604جنایی تهران ، پرونده برای تحقیق و پیگیری به دایره 11آگاهی تهران ارجاع شد. والدین این دختر از دختری به نام شیرین نام می بردند که با فرزندشان در ارتباط بوده است و آنها احتمال دادند که این دختر از مخفیگاه فرزندشان مطلع باشد. با بررسی بیشتر در این خصوص ، یک تیم عملیاتی از ماموران شعبه 11آگاهی تهران با کسب دستور قضایی ، محل سکونت شیرین را در خیابان سبلان شناسایی و تحقیق از وی را آغاز کردند. شیرین عنوان کرد، دختر فراری نزد دختری به نام مونا در خیابان مرودشت مخفی شده است . با شناسایی و دستگیری مونا، او اعتراف کرد که صبح هر دو به خانه شاهین - ش رفته اند. با پیدا شدن دختر فراری ، موضوع شاهین مورد تحقیق قرار گرفت و مشخص شد این جوان که از افراد شرور خیابان مرودشت است ، یک باند فساد راه اندازی کرده است و مادرش به نام شهناز - ش (معروف به پلنگ ) با شناسایی دختران و زنان فراری ، آنها را به این باند کشانده و بعد به یکی از باغهای کرج انتقال می دهد و سپس این افراد توسط دیگر رابطان باند به کشورهای حاشیه خلیج فارس انتقال پیدا می کنند. با گزارش نتیجه تحقیقات به قاضی پرونده ، نیمه شب گذشته ماموران دایره 11به دستور سرهنگ کشفی با محاصره این منزل وارد محل شدند. در اولین گام ، جوانی به نام روبرت - که برادر شاهین است - دستگیر شد و ماموران را به اتاق برادرش راهنمایی کردماموران در این اتاق ، یک زن فراری به نام شادی به همراه یک جوان فوتبالیست به نام حمید حضور داشت که آنها را دستگیر کردند دقایقی بعد شاهین نیز در حال عربده کشی دستگیر شد. در پی این ماجرا، شهناز پلنگ نیز که در حال فریاد و هیاهو بود، توسط ماموران بازداشت و بازرسی از خانه وی آغاز شد. بنابر این گزارش ، در بازرسی از منزل و کشف عکسهای مربوط به زنان و دختران فراری ، مقادیری سی دی های مستهجن و نوارهای مبتذل به همراه پوستر خوانندگان نیز از متهمان کشف و ضبط شد. روبرت - جوانی که برادر و مادرش این باند را هدایت می کردند - اعتراف کرد: پس از شکار زنان و دختران که توسط مادرشان صورت می گرفت ، از طریق دوستان شاهین در کرج به یکی از باغها انتقال می یافتند و بعد رابطان دیگر باند با فروش این افراد به باندهای خارج از کشور، مبالغ گزافی پول دریافت می کردند. با بررسی در خصوص سوابق شهناز پلنگ و فرزندش شاهین ، معلوم شد این زن دارای سابقه کیفری در خصوص ایجاد مرکز فساد است و شاهین نیز تاکنون تعدادی از دختران را با زور مورد تعرض قرار داده است که 5نفر از این دختران در محدوده محل زندگی شهناز پلنگ بوده اند ؛ به طوری که این افراد به دلیل ترس و وحشت از اعضای باند و حفظ آبرو، شکایتی را تسلیم مراجع قانونی نکرده اند. در بررسی و تحقیق در خصوص وضعیت فوتبالیست جوان ، معلوم شد وی با معرفی خود به عنوان مامور، از چندی پیش در این منطقه موجب آزار و اذیت مردم می شده است و مبادرت به رباخواری در این محل می کرده است . روز گذشته (جمعه ) این متهمان پس از انتقال به مجتمع امور جنایی تهران ، از سوی قاضی شریفی با قرار قانونی در اختیار ماموران آگاهی تهران قرار گرفتند تا تحقیقات تکمیلی صورت پذیرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر