jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۵۳۳۰   ۲۴ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۹

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اعلام کرد: با در نظر گرفتن آمار بالای مسمومیت های کودکان ، تهران یکی از شهرهای پرخطر برای کودکان ثبت شده است .

دکتر اکبر کوشانفر در چهاردهمین کنگره بیماری های کودکان گفت : در گذشته ، نفت یکی از شایع ترین عوامل مسمومیت کودکان بوده است ؛ اما اکنون به علت وفور مصرف مواد شوینده و پاک کننده آمار این نوع مسمومیت در کودکان بالا رفته است . او افزود: از 2هزار و 986مورد مسمومیت مطالعه شده ، 501مورد مربوط به مواد شوینده و پاک کننده خانگی است که اغلب در دسترس کودکان 2تا 4سال است . همچنین 7/16درصد مسمومیت ها با وایتکس گزارش شده است که دلیل اصلی آن ، همرنگ بودن این مایع پاک کننده با آب است . این استاد دانشگاه تصریح کرد: 90درصد موارد مسمومیت ، اتفاقی بوده و 95درصد مسمومیت ها، در خانه ، آشپزخانه و حمام اتفاق افتاده است . او گفت : اغلب قربانیان ، کودکان 2تا 4ساله هستند که پس از 4تا 6ساعت شستشوی معده ، بهبود یافته اند. دکتر کوشافر افزود: در دسترس بودن مواد سوزاننده اسید و قلیا و لوله بازکن ، به دلیل آن که در آنها به راحتی به وسیله کودکان باز می شود، باعث شده تا موارد مسمومیت با علایم سوختگی دهان ، مخاط و زخم مری شایع شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو