jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۴۷۹۴   ۱۳ مهر ۱۳۸۱  |  ۲۱:۳۷

تصویربرداری سریال «زنان » به کارگردانی پوران درخشنده در 26قسمت 45دقیقه ای در شبکه پنجم سیما امسال آغاز می شود.پوران درخشنده هدف از ساخت این سریال را برقراری یک نوع تعادل در جامعه عنوان و تصریح کرد: ما حدود 12میلیون زن خانه دار

در کشور داریم که هنوز کار شایسته درباره مسائل و مشکلات آنان ارائه نشده است . به این دلیل وقتی از سوی مرکز مشارکت زنان پیشنهاد ساخت سریالی درباره زنان جامعه شد، آن را پذیرفتم . او با عنوان این مطلب که این سریال مکملی بر مجموعه قبلی وی درباره زنان روستایی است ، خاطر نشان کرد: در سریال قبلی ، زندگی روستایی زنان به طور مستقیم به تصویر کشیده شده است ؛ در حالی که در این سریال داستانی ، بازیگران جای شخصیت ها بازی می کنند. ما هم تلاش می کنیم بتوانیم برای تماشاگران ، سریال جذابی بسازیم . ضمن این که این سریال از پشتوانه غنی ، یعنی تحقیق گسترده و 6ماهه نیز برخوردار است . درخشنده ضمن بیان این نکته که نگارش فیلمنامه تا پایان آذرماه خاتمه می یابد، گفت : این سریال به 5قشر مختلف زنان از جمله زنان خانه دار، شاغل ، آسیب دیده ، سالمند و دختران جوان می پردازد. او فیلم مستند را یکی از نیازهای جامعه دانست و درباره حمایت وزارت ارشاد از سینمای مستند گفت : فکر می کنم این حمایت با همکاری سازمان های دیگر به نتیجه بهتری خواهد رسید. با وجود این ، فکر می کنم اکران فیلمهای مستند و استقبال مردم از این نوع فیلم اهمیت بیشتری دارد. برخی از دست اندرکاران این سریال عبارتند از: پژوهش و تحقیق : پوران درخشنده و محبوبه قلی زاده ، نگارش فیلمنامه : فریدون فرهودی ، مدیرتصویربرداری : فرهاد صبا.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
باید کار کرد

باید کار کرد

خلوت، مقدمه تفکر است و تفکری مستحسن است که دعوت به خیر کند. اگر امسال که مردم به واسطه شرایط ویژه ناشی از کرونا، مثل سال گذشته بیشتر در خانه‌هایشان هستند، از این فرصت استفاده کنند و در راه خدا و اهل بیت(ع) خادم‌تر باشند، می‌توان گفت این خانه‌نشینی و خلوت، خلوتی مطلوب بوده است.

پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

مدیریت کرونا، ویروسی شد

مدیریت کرونا، ویروسی شد

این روزها شاهد نزاع بین وزیر بهداشت و درمان، سعید نمکی و رئیس‌جمهوری، حسن روحانی در مسائل مربوط به بحران کرونا هستیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر