برداشت ۸۱۵هزار تن گندم از مزارع فارس

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: از ۲۳۲ هزار هکتار مزارع گندم در این استان تاکنون ۸۱۵ هزار تن گندم برداشت شده است.
کد خبر: ۱۴۶۲۹۸۶

به گزارش جام جم آنلاین،مجتبی دهقان‌پور افزود: برداشت گندم در استان از نیمه فروردین در شهرستان‌های جنوبی آغاز شده است و  شهریور در استان‌های شمالی فارس به پایان می‌رسد.
به گفته وی؛ در سال زراعی جاری ۴۳۴ هزار هکتار از مزارع استان فارس به کشت گندم آبی و دیم اختصاص یافته است و  هزار و ۵۰۰ دستگاه کمباین در سراسر استان فارس کار برداشت گندم را بر عهده دارند.
دهقان پور اضافه کرد: حجم خرید گندم تولیدی در استان فارس از ۸۱۵ هزار تن عبور کرده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از یک میلیون تن گندم تولید و بیش از ۷۵۰ هزار تن آن تحویل مراکز خرید شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: این میزان گندم تولیدی از ۱۹۳ هزار هکتار زمین‌های آبی و ۳۹ هزار هکتار اراضی دیم برداشت شده است.
دهقان پور افزود: تاکنون ۶۸۳ هزار تن گندم مازاد بر مصرف و نیاز کشاورزان در فارس، به صورت تضمینی توسط مراکز خرید و به قیمت هر کیلوگرم ۱۷۵ هزار ریال خریداری شده است.
او با اشاره به اینکه برداشت گندم در حوزه جنوبی فارس پایان یافته، اضافه کرد: هم اکنون برداشت گندم در مرکز استان در حال انجام است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: انتظار می‌رود گندم خریداری شده از بخش خصوصی و تشکل‌ها در سامانه خرید دولت ثبت شود تا آمار دقیق‌تری از میزان تولید این محصول در فارس اعلام شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها