سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد

شهادت ۸۰۰ فلسطینی در نوار غزه طی فقط ۱۲ روز

سازمان پزشکان بدون مرز با اعلام آمار شهدا و مجروحان غزه از ابتدای ماه ژوئن جاری تأکید کرد که دیگر نمی تواند ادعای رژیم صهیونیستی را درباره انجام اقدامات لازم برای حفظ جان غیرنظامیان بپذیرد.
کد خبر: ۱۴۶۰۷۰۵

به گزارش جام جم آنلاین، سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد که در نتیجه بمباران شدید و حملات زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه از ابتدای ماه ژوئن جاری تاکنون بیش از ۸۰۰ فلسطینی به شهادت رسیده و حدود ۲۴۰۰ نفر زخمی شده اند.

سازمان پزشکان بدون مرز با اعلام این خبر افزود که دیگر نمی تواند این ادعا را بپذیرد که اسرائیل تمام اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان انجام داده و این فقط یک ادعای تبلیغاتی است.

این سازمان تأکید کرد: حملات زمینی هولناک اسرائیل به نوار غزه بیانگر بی‌توجهی آشکار به جان فلسطینی ها است و ما پایان فوری قتل عام در نوار غزه راخواستاریم.

اعلام این آمار هولناک در حالی صورت می‌گرد که صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) هم در گزارشی اعلام کرد که بیش از سه هزار کودک در نوار غزه از سوء‌تغذیه رنج می برند و به دلیل محرومیت از درمان لازم در نتیجه حمله رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوارغزه در معرض خطر مرگ قرار دارند.

بر اساس گزارش یونیسف، در ارسال کمک های غذایی به شمال نوار غزه بهبود اندکی به وجود آمده است، در حالی که دسترسی بشردوستانه به جنوب این باریکه به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که کودکان بیشتری را در معرض خطر سوء تغذیه قرار می دهد.

یونیسف تأکید کرد که حملات وحشتناک اسرائیل و آوارگی بر دسترسی خانواده‌های فلسطینی به امکانات و خدمات مراقبت های بهداشتی تأثیر گذاشته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها