رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان خبر داد:

۴۰ درصد تولیدات لرستان فرآوری می‌شوند

خرم آباد-جام جم آنلاین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۴۰ درصد تولیدات استان توسط واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی فرآوری می‌شوند
خرم آباد-جام جم آنلاین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: ۴۰ درصد تولیدات استان توسط واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی فرآوری می‌شوند
کد خبر: ۱۴۶۰۱۵۲

به گزارش جام جم آنلاین لرستان سید عماد شاهرخی در حاشیه میز تخصصی صادرات محصولات کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز میز تخصصی صادرات محصولات کشاورزی با حضور تجار، تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر و مدعوین در جهاد توسعه و بنیاد تعاون بسیج کشور در محل اتاق بازرگانی خرم‌آباد برگزار شد.
وی ادامه داد: در لرستان ۳۱۴ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی فعالیت دارند که یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن از تولیدات استان در این واحدها فراوری می‌شوند.
این مسئول افزود: در مجموع ۴۰ درصد تولیدات لرستان توسط این واحدهای تکمیلی فراوری می‌شوند. میزان تولید انواع محصولات کشاورزی در لرستان سه میلیون و یکصد هزار تن است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه به لحاظ صنایع تبدیلی و تکمیلی رشد خوبی در استان وجود دارد، بیان کرد: در دولت سیزدهم، ۱۳ واحد صنایع تبدیلی و تکمیلی به مجموع ظرفیت لرستان اضافه شده و ۶۰ واحد دیگر در دست احداث است.
شاهرخی بیان کرد: حلقه مفقوده استان در بحث صادرات محصولات تولیدی، حوزه بازرگانی و تجاری سازی است.
وی گفت: هدف از برگزاری جلسات فوق تحت عنوان میز صادرات به صورت مستمر این است که با جدیت پیگیر باشیم تا تولید را به صورت فرآوری و بسته‌بندی از طریق استان به دست مصرف کننده  در کشورهای هدف برسانیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان اضافه کرد: امید می‌رود جلسات و اقداماتی از این دست به صادرات، رونق بازار و اقتصاد تولید کنندگان منتهی شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها