درخواست شهردار یزد از دولت و مقامات کشور:

شهر یزد به اعتبارات ملی نیاز دارد

یزد- شهردار یزد با بیان این که شهرداری وظیفه دارد خدمتگزار مردم باشد، گفت: هر کجا که مشکلی ایجاد شود مجموعه شهرداری یزد در صف اول خدمت به مردم هست و مطالبات و درخواست های مردم را دنبال خواهد کرد.
کد خبر: ۱۴۵۴۴۵۲

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، ابوالقاسم محی الدینی با یادآوری این که  شهر یزد با ثبت در میراث جهانی صرفاً یک شهرمعمولی نیست، اظهار داشت: بافت تاریخی شهر یزد در فهرست میراث جهانی ثبت شده و بسیاری از آثار و ابنیه این شهر نیز ثبت ملی است و نگاهی ملی و جهانی به بافت تاریخی آن وجود دارد و از مقامات کشور، دولت جمهوری اسلامی و استاندار محترم تقاضا داریم در مبحث قنات ها، فرونشست ها، فاضلاب شهری و ساماندهی مسیل شهر اعتبارات ملی تخصیص داده شد.

وی گفت: احیای مسیل به ویژه قسمت های ابتدا و انتهای آن برای جمع آوری روان آب ها، افزایش ایمنی و تاب آوری شهر در مقابل سیلاب ها امری ضروری است؛ ولی باید در نظر گرفت که تحقق این امر با اعتبارات شهرداری حتی اعتبارات چند سال شهرداری پاسخگو نیست.

شهردار یزد در ادامه افزود: درخواست داریم هر چه زودتر توجه و نگاه ویژه ای به شهر میراث جهانی یزد شود و اگر این اتفاق نیفتد، با توجه به تغییرات اقلیمی که رخ داده، هر سال شاهد این فرونشست ها در شهر یزد خواهیم بود و شاید این امر شدیدتر هم بشود.

وی ضمن تشکر و قدردانی از صبوری، همدلی و همراهی مردم شهر یزد با خادمان آنان در مجموعه شهرداری یزد، گفت: اجرای شبکه های دفع آب های سطحی، حفر چاه های جذبی و احداث سیل بندها، گوشه ای از تلاش های شهرداری یزد در این مدت بوده است به طوری که با احداث سیل بندها خوشبختانه دیگر دغدغه ای در بارندگی های اخیر در خصوص ورود آب از بیرون یزد به داخل شهر نداشتیم.

محی الدینی در پایان اظهار امیدواری کرد: انشاالله سعی می کنیم تا پایان سال پروژه های باقیمانده در خصوص دفع آب های سطحی را تکمیل کنیم و مردم عزیزمان بدانند که دغدغه ما در شهرداری یزد این هست که آن ها دغدغه ای نداشته باشند.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها