اداره کل هواشناسی استان اردبیل ضمن اعلام هشدار سطح زرد شماره سه به شهروندان توصیه کرد از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
کد خبر: ۱۴۵۱۳۴۰

به گزارش جام جم آنلاین،بر اساس این اطلاعیه که روز یکشنبه منتشر شده، سامانه بارشی از عصر یکشنبه (۱۹ فروردین) تا صبح جمعه (۲۴ فروردین) در تمامی مناطق استان اردبیل فعال خواهد بود.
بر اثر فعالیت این سامانه وزش باد تند تا نسبتاً شدید، بارش باران گاهی به صورت رگبار و رعدوبرق ، کاهش دما در روزهای دوشنبه و پنجشنبه، مه گرفتگی، بارش برف در ارتفاعات و بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی شده است.
بر اساس این اطلاعیه موج اول بارش‌ها عصر یکشنبه تا عصر دوشنبه و موج دوم از عصر چهارشنبه تا صبح جمعه رخ خواهد داد.
اداره کل هواشناسی استان از احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و روان آب درون شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی، اصابت صاعقه، کاهش دید افقی در جاده‌های مواصلاتی استان و ریزش سنگ ریزه بر اثر بارش در جاده‌های کوهستانی خبر داده است.
این اداره کل در اطلاعیه خود از احتمال اختلال در عملیات‌های پروازی استان خبر داد و به شهروندان توصیه کرد از توقف و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
اجتناب از چرای احشام در دامنه کوه و عدم تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع اتخاذ تمهیدات لازم جهت آگاه‌سازی گردشگران در تعطیلات عید سعید فطر و اجتناب از صعود به ارتفاعات به ویژه قله سبلان از دیگر توصیه‌های اداره کل هواشناسی استان اردبیل به شهروندان است.
در این اطلاعیه همچنین به کشاورزان توصیه شده است به هشدارهای کارشناسان جهاد کشاورزی توجه داشته باشند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها