در روزهای خانه‌تکانی همدانی‌ها برگزار شد؛

برگزاری همایش مدیریت مصرف آب در خانواده

همایش بانوی آب با عنوان مدیریت مصرف آب در خانواده به همت دفتر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان همدان با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان برای بانوان خانه‌دار شهر همدان برگزار شد.
کد خبر: ۱۴۴۸۲۲۶

به گزارش جام جم آنلاین همدان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان اظهار کرد: کاهش منابع آبی دغدغه کل جهان و استان ما است بنابراین مدیریت مصرف آب در شهر ما اهمیت زیادی دارد.

ستاری‌نوید تصریح کرد: تابستان سال ۱۴۰۱ با بحران قطع آب در استان مواجه شدیم و با اتمام پروژه آبرسانی از سد تالوار که چندین سال بر زمین مانده بود این مشکل حل شد.

وی با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف آب در خانه، عنوان کرد: در مواقع نظافت، شست‌وشو و حتی وضو گرفتن باید در مصرف آب، صرفه‌جویی کنیم.

ستاری نوید ادامه داد: با توجه به اينکه سنت خانه تکانی از رسوم ديرينه ايرانيان است و زنان در اين مهم نقش اثرگذاری دارند لذا الگوی رفتاري زنان در نهاد خانواده می‌تواند منجر به اصلاح الگوی مصرف جمعی شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان ادامه داد: تبلیغ چهره به چهره ‌و تعیین سفیران مدیریت مصرف آب در این زمینه اهمیت ویژه‌ای دارد.

سرپرست دفتر توسعه پایدار، مدیریت مصرف و مطالعات اجتماعی شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: آب، موضوع اول استان همدان است.

حمید عزیزی‌متواضع در این همایش اظهار کرد: ما از کشورهای کم آب دنیا هستیم و تهیه و مدیریت آب، کار دشوار و سختی است.

عزیزی با بیان اینکه تلاش ما بر این است تا نسل آینده از این نعمت الهی و ضروری بهره‌مند شوند، تصریح کرد: سایر انرژی‌ها با توجه به پیشرفت تکنولوژی، امکان بازتولید و تغییر دارند اما ما همیشه به آب نیازمندیم.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت آب روز به روز در کشور بحرانی می‌شود و ما باید به موضوعات فرهنگی در مدیریت مصرف آب توجه داشته باشیم که نقش بانوان در خانواده و در این امر بسیار مهم است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها