jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۴۴۱۱   ۰۵ مهر ۱۳۸۱  |  ۱۵:۱۴

سرویس امنیتی روسیه (FSB) اعلام کرد هکرهای چچنی دست به تلاش برای نفوذ به بانکهای اروپایی و سرقت کارتهای اعتباری زده و در این زمینه به موفقیت هایی نیز دست یافته اند.

روزنامه ایزوستیا نوشت ، هکرهای ناشناسی توانسته اند با برنامه نویسی پیچیده ، به سیستم های بانکی اروپا نفوذ کنند و دست به سرقت اطلاعات بزنند. گروه هکری مذکور khattabsنام دارد که بلافاصله توسط سرویس امنیتی روسیه Traceشدند؛ اما هرگز به دام ماموران نیفتادند. ولادیمیر پنوم نیاشچی ، یکی از کارشناسان FSBگفت : این گروه سال پیش نیز دست به یک حمله بزرگ دیگر علیه بانکهای اروپایی زدند. شایان ذکر است که در حملات اخیر، بانکهای ایرلندی بیشترین خسارات را متحمل شده اند. این کارشناس افزود: زبان نوشته شده دقیقا با برنامه نوشته شده در بانکهای مورد حمله ، مطابقت داشت و از این نظر کمترین ظن به آنها می رفت که غیرخودی تلقی شوند. آنچه این هکرها از آن استفاده برده اند، نوشتن یک اسب تروا تحت یک برنامه معروف هکری به نام بک اوریفیس است که کدهای آن با بالاترین ضریب خطر همراه یک ایمیل ، ضمیمه پیامها شده و راهی مقصد می شود و بعد همراه با اطلاعات سرقت شده بازمی گردد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو