به دو دلیل دوست داشتم امتیازات سپاهان و پرسپولیس برگردد 
هشدار جواد نکونام سرمربی استقلال پس از قهرمانی نیم فصل:

به دو دلیل دوست داشتم امتیازات سپاهان و پرسپولیس برگردد 

با شکست سپاهان و توقف پرسپولیس

قهرمانی نیم‌فصل به استقلال رسید

شکست سپاهان در قزوین و توقف پرسپولیس در کرمان، همان چیزی بود که استقلالی‌ها برای جشن قهرمانی نیم‌فصل انتظارش را می‌کشند.
کد خبر: ۱۴۳۸۸۷۰
قهرمانی نیم‌فصل به استقلال رسید
آبی‌ها با جواد نکونام نصف جام را به رنگ آبی در‌آوردند تا امیدوارانه‌تر از قبل، تعطیلات یک‌ماهه لیگ را سپری کنند. حالا استقلال با ۳۲ امتیاز صدرنشین قطعی لیگ است و دو تیم سپاهان و پرسپولیس با ۳۱ و ۳۰ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند. این رقابت جذاب را فعلا باید تا زمان نامعلوم رها کرد و چشم به جام ملت‌های آسیا دوخت. قطعا یک نیم‌فصل داغ در انتظار فوتبال ایران خواهد بود.
 
سپاهان روی نوار باخت
پس از بازگرداندن ۴ امتیاز به مورایس و شاگردانش، آنها در آستانه خلق یک رکورد تاریخی قرار گرفتند و می‌توانستند با پیروزی در دو مسابقه پایانی نیم‌فصل اول برابر گل‌گهر و سپس شمس آذر که چندان هم برای آنها دور از دسترس نبود، با ۳۷ امتیاز بیشترین امتیاز را در تاریخ مسابقات لیگ برتر ثبت کنند اما چه کسی باور آنها حتی عنوان قهرمانی نیم‌فصل را هم از دست بدهند. تیم مورایس برای سومین هفته متوالی طعم شکست را چشید تا در فاصله یک امتیازی با صدر جدول، رقابت نیم‌فصل نخست را به استقلال واگذار کند. سپاهان فصل گذشته دو شکست در نیمه اول فصل و یک شکست هم در نیمه دوم تجربه کرد اما حالا فقط در یک نیم‌فصل، سه مسابقه پیاپی را باخته و شکست‌هایش به عدد چهار رسیده است.البته در بازی روز گذشته شمس آذر و سپاهان، نمی‌توان از کنار اشتباه داوری به‌سادگی عبور کرد. جنجالی‌ترین صحنه بازی در دقیقه ۹۰ رخ داد. سپاهان در این دقیقه توسط رضا اسدی به گل مساوی رسید اما کمک‌داور پرچمش را به نشانه آفساید بالا برد و داور گل اسدی را نپذیرفت. در نگاه اول تصمیم کمک‌داور درست به نظر می‌رسید اما مرور صحنه آهسته نشان داد کمک‌داور در تشخیص بازیکنی که در منطقه آفساید بوده احتمالا اشتباه کرده است. شهریار مغانلو قطعا در آفساید بود اما رضا اسدی که گل را زد کمی عقب‌‌تر از مدافعان شمس آذر ایستاده بود. به این ترتیب در غیاب کمک‌داور ویدئویی، یکی دیگر از اشتباهات داوری، این‌بار در معرفی قهرمان نیم‌فصل تاثیرگذار شد.  ژوزه مورایس که بعد از همین صحنه با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد در اظهارنظری جنجالی، داوری‌های دو بازی اخیر تیمش را جهت‌دار عنوان کرد و شرایط در لیگ فوتبال ایران را ناعادلانه توصیف کرد. 

پرسپولیس و یک مساوی عجیب دیگر
پرسپولیس در روزی که شایسته کسب یک امتیاز هم نبود، مقابل مس رفسنجان به تساوی یک بر یک رضایت داد تا با این نتیجه، فرصت هم‌امتیاز شدن با استقلال و صعود به رده دوم جدول برای قرمزها از دست برود.  نکته عجیب البته امتیازاتی است که تیم گل‌محمدی در دور رفت رقابت‌های این فصل در مصاف با تیم‌های پایین جدول تقدیم کرد. تساوی ۲-۲ مقابل صنعت نفت در تهران، تساوی ۲-۲ مقابل استقلال خوزستان قعر جدولی و حالا تساوی ۱-۱ در مصاف با مس رفسنجانی که هر پنج بازی قبلی خود را با شکست پشت سر گذاشته بود! آمار عجیب درباره تیم بحران‌زده ساکت الهامی این بود که آنها در پنج بازی آخرشان نه تنها امتیازی کسب نکردند که در هر بازی حداقل دو بار هم دروازه‌شان باز شده بود اما در مصاف با پرسپولیس آنها هم صاحب امتیاز شدند و هم اجازه ندادند دروازه‌شان بیش از یک بار باز شود.  در واقع پرسپولیس قهرمانی نیم‌فصل را به‌دلیل امتیازاتی که در مصاف با تیم‌های نیمه دوم جدول از دست داد، تقدیم استقلال کرد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها