روزنامه عبری یدیعوت احرونوت گزارش داد عملیات طوفان الاقصی، ۳۰۰ هزار صهیونیست را دچار اختلالات روانی کرده است.
کد خبر: ۱۴۳۸۷۷۸

به گزارش جام جم آنلاین، این روزنامه عبری در گزارش خود خاطرنشان کرد که جمعی از مدیران تیمارستان‌های فلسطین اشغالی در نامه‌ای به ناظر حکومتی و شورای بازرسی این رژیم بر ضرورت اعلام حالت فوق العاده به دلیل تنزل شدید سلامت روانی اسرائیلی‌ها و شیوع بیماری‌ها و اختلالات روانی از هفتم اکتبر (آغاز عملیات طوفان الاقصی) به بعد تأکید کردند.

طبق این گزارش کار به جایی رسیده است که نظامیان اسرائیلی به همرزمان خود تیراندازی می‌کنند.

به نوشته این روزنامه عملیات طوفان الاقصی، ۳۰۰ هزار نفر دیگر را هم به فهرست بیماران روانی در این رژیم اضافه کرده است. این در حالی است که هنوز آمار دقیقی از نظامیانی که به زودی با اختلالات روانی، از جنگ غزه برمی گردند در دست نیست.

در این نامه تصریح شده است که نظام بهداشتی و پزشکی این رژیم در آستانه فروپاشی کامل قرار گرفته است و سالهاست که از بی توجهی و کمبود بودجه و نیروی کارآمد در مراکز بهداشت روانی رنج می‌برد این در حالی است که با حوادث اخیر غزه، موارد ابتلا به اختلالات روانی به شدت افزایش یافته اند.

در نامه مدیران تیمارستان‌ها همچنین آمده است که افزایش مراجعه به مراکز روانپزشکی گواهی است بر اینکه اوضاع بسیار نگران کننده شده است. مخصوصا که میانگین ابتلا به بیماری‌های روانی و موارد خودکشی در میان اسرائیلی‌ها و پایین بودن سطح رسیدگی به بیماران این بخش، مزید بر علت شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها