مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی:

مردم غزه با گرسنگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند

مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) اعلام کرد: مردم غزه با گرسنگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.
کد خبر: ۱۴۳۸۶۴۱

به گزارش جام جم آنلاین، توماس وایت مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی (آنروا) در غزه طی پیامی در رسانه اجتماعی ایکس اعلام کرد که مردم این منطقه با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند و از تأمین غذا نیز ناامید هستند.

مدیر آژانس امدادرسانی و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی به همراه این پیام، ویدئویی از صد‌ها فلسطینی مظلوم منتشر کرد که مقابل کاروان کمک‌های بشردوستانه آنرواجمع شده اند.

این مقام آنروا در پیام خود تصریح کرد که ۴۰ درصد فلسطینیان در نوار غزه در معرض خطر گرسنگی قرار دارند.

توماس وایت با بیان اینکه مردم غزه برای زندگی مبارزه می‌کنند، اضافه کرد که برای اطمینان از ایمنی و تداوم کمک‌های بشردوستانه در سراسر غزه به منابع بیشتری نیاز است.

این مقام سازمان ملل پیشتر نیز در سخنانی هشدار داده بود که عملیات بشردوستانه به دلیل اتمام سوخت متوقف می‌شود.

بنا بر اعلام توماس وایت، ۲ پیمانکار اصلی تأمین و توزیع آب در غزه به دلیل اتمام سوخت کار خود را متوقف کرده اند، اقدامی که حدود ۲۰۰ هزار نفر را از دسترسی به آب آشامیدنی سالم محروم می‌کند.

این آژانس که از ۷۸۰ هزار آواره در پناهگاه‌های خود میزبانی می‌کند، گفته بود که تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی در بمباران‌های اشغالگران قدس کشته شده اند.

newsQrCode
برچسب ها: آنروا غزه گرسنگی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها