مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از برگزاری کارگاه آموزشی شناخت گردشگری دسترس‌پذیر در گرگان برای فعالان و علاقه‌مندان به حوزه گردشگری خبر داد.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از برگزاری کارگاه آموزشی شناخت گردشگری دسترس‌پذیر در گرگان برای فعالان و علاقه‌مندان به حوزه گردشگری خبر داد.
کد خبر: ۱۴۳۷۶۷۵
نویسنده شبیر دائمی

به‌گزارش جام جم آنلاین از گرگان ، محمدجواد ساوری امروز دوشنبه 4 دی‌ماه 1402 با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این کارگاه، افزایش آگاهی فعالان حوزه گردشگری و علاقه‌مندان به این حوزه نسبت به نیازها و مشکلات سالمندان و افراد دارای معلولیت است تا بتوانیم با ارائه خدمات بهینه و متناسب با نیازهای این گروه از مسافران، گامی به‌سوی گردشگری دسترس‌پذیر برداریم.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان خاطرنشان کرد: این کارگاه آموزشی به‌منظور بررسی و تبیین مفاهیم، الزامات و تسهیلات گردشگری دسترس‌پذیر ویژه گردشگران سالمند و دارای معلولیت در روز یکشنبه 10 دی‌ماه سال جاری با تدریس مهندس محمد اسماعیل شیخ قرایی بنیان‌گذار پاراتوریسم در ایران، مدیرعامل انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس و دبیر میز گردشگری دسترس‌پذیر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار می‌شود.
وی افزود: مفاهیم اساسی معلولیت و سالمندی، شناخت نیازهای گردشگران سالمند و افراد دارای معلولیت، الزامات و استانداردهای گردشگری دسترس‌پذیر، تجهیزات توان‌بخشی و گردشگری دسترس‌پذیر برای افراد با نیازهای خاص و راهکارها و تسهیلات مناسب در راستای ایجاد محیط گردشگری بانشاط و سازگار با نیاز افراد دارای معلولیت از سرفصل‌های این کارگاه آموزشی خواهد بود.
ساوری یادآور شد: کارگاه آموزشی شناخت گردشگری دسترس‌پذیر از ساعت 9 الی 14 روز یکشنبه 10 دی‌ماه 1402 در محل سالن همایش دانشگاه حکیم جرجانی گرگان واقع در شهرک ویلاشهر، بلوار حضرت مریم(س) برگزاری خواهد شد.
گفتی است، به شرکت‌کنندگان گواهی حضور در کارگاه اعطا خواهد شد

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها