هفته چهاردهم لیگ برتر فوتبال ایران

ببینید | پیروزی مهم برای سرخپوشان پایتخت

قرمز‌ها از توقف استقلال و سپاهان بهترین بهره را بردند

عبور سخت پرسپولیس از شمس‌ آذر

با شروع نیمه دوم اتفاقی افتاد که بازیکنان و هواداران پرسپولیس طی چند هفته گذشته به آن عادت کرده‌اند؛ علی نعمتی باز هم در محوطه جریمه به حریف پنالتی داد تا در همان ابتدای نیمه دوم همه چیز از اول برای قرمز‌ها شروع شود.
با شروع نیمه دوم اتفاقی افتاد که بازیکنان و هواداران پرسپولیس طی چند هفته گذشته به آن عادت کرده‌اند؛ علی نعمتی باز هم در محوطه جریمه به حریف پنالتی داد تا در همان ابتدای نیمه دوم همه چیز از اول برای قرمز‌ها شروع شود.
کد خبر: ۱۴۳۷۵۷۶
نویسنده حسین خلیلی - گروه ورزش

البته نعمتی در ادامه هم بیکار ننشست و با انجام یک حرکت خطرناک، هم زمینه اخراج شدن خودش را فراهم کرد و هم رویای پرسپولیس برای برد را کمرنگ کرد، اما در بازی دیروز، به همان اندازه که علی نعمتی برای هواداران پرسپولیس عذاب‌آور بود، گئورگی گولسیانی برای آن‌ها در نقش یک بازیکن شادی‌آور ظاهر شد. او با دو گلی که در بازی دیروز به ثمر رساند، هم به بهترین گلزن تیمش در کنار شهاب زاهدی با چهار گل تبدیل شد و هم خاطره تلخ بازی با الدحیل را از ذهن هواداران این تیم پاک کرد. با این نتیجه، حالا پرسپولیس با خیال راحت‌تری برای بازی روز پنجشنبه مقابل نساجی آماده می‌شود. از طرف دیگر، با باخت دیروز شمس‌آذر، این تیم نتوانست عملکرد خوب خودش در بازی‌های خارج از خانه را تکرار کند. شاگردان سعید دقیقی تا پیش از این توانسته بودند تراکتور، فولاد و ملوان را خانه خودشان شکست دهند. آخرین بازی این تیم در هفته پایانی نیم فصل، در خانه و مقابل سپاهان است. 
 
باخت هشت نفره سپاهان

یکی از عجیب‌ترین بازی‌های چند فصل اخیر لیگ‌برتر، روز گذشته درورزشگاه خالی ازتماشاگر نقش جهان برگزار شد؛ جایی که سپاهان مقابل آلومینیوم اراک قرار گرفت و تصور می‌شد با یک برد می‌تواند خودش را به صدر برساند، اما اوضاع برای مورایس و شاگردانش به شکل عجیبی رقم خورد. شاگردان مجتبی حسینی در کمال تعجب در دقیقه ۸۰ به گل رسیدند، اما این تنها اتفاق عجیب بازی نبود. درعرض کمتر از ۱۰دقیقه، سه بازیکن سپاهان با دریافت کارت زرد‌دوم از بازی اخراج شدند تا دومین شکست تیم مورایس در این فصل لیگ برتررقم بخورد. این بازی نشان دادکه آلومینیوم همچنان به گربه‌سیاه سپاهانی‌ها تبدیل شده است. این برای پنجمین بازی متوالی بود که سپاهان نتوانست مقابل تیم اراکی به پیروزی برسد. حالا سپاهان بدون اسدی، دابو و کریمی باید بازی عقب‌افتاده‌اش مقابل گل‌گهر را انجام دهد. 
 
فرصت سوخته استقلال 

شاگردان جواد نکونام در صورتی که در بازی دیروز به پیروزی می‌رسیدند و با توجه به باخت سپاهان، می‌توانستند قهرمانی خود در نیم‌فصل را تضمین کنند، اما این بازی با نتیجه ۱-۱ تمام شد که هر دو تیم در مورد گل‌ها اعتراض داشتند و باز هم شاهد صدور بیانیه‌های اعتراضی بودیم. از طرف دیگر، با این نتیجه روند سینوسی تیم نکونام همچنان ادامه یافت. در هفت هفته گذشته آبی‌ها فقط دو برد کسب کرده و پنج بازی‌شان با تساوی تمام شده است. 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها