مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان

اهدای ۵۰۰۰ سند مالکیت روستایی گلستان در سفر دوم رئیس جمهور

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان با بیان اینکه سفرهای رئیس جمهور به استان‌ها قطعاً سبب تسریع فرآیندها و خدمت‌رسانی به مردم بوده، افزود: حضور وزرا در این سفر تسهیل‌کننده روند مصوبات و تخصیص‌هاست.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان با بیان اینکه سفرهای رئیس جمهور به استان‌ها قطعاً سبب تسریع فرآیندها و خدمت‌رسانی به مردم بوده، افزود: حضور وزرا در این سفر تسهیل‌کننده روند مصوبات و تخصیص‌هاست.
کد خبر: ۱۴۳۶۴۸۰
نویسنده شبیر دائمی

به گزارش جام جم آنلاین از گرگان سیدمحمد حسینی به تأمین زمین جهت ساخت مسکن در حوزه روستایی به عنوان یکی از مصوبات سفر اول رئیس جمهور اشاره و اظهار کرد: با شکل گرفتن نهضت تأمین و شناسایی زمین در استان ۳ هزار و ۸۰۰ هکتار از اراضی دولتی در داخل محدوده روستاها شناسایی و نزدیک ۷۰ درصد آن به تملک بنیاد مسکن درآمد که مابقی تا پایان سال واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه بر طبق مصوبات و به طور سالانه باید ۷ هزار واحد مسکن روستایی ساخته شود، گفت: با گذشت ۲ سال پروانه بیش از ۱۷ هزار واحد مسکونی توسط دهیاران صادر شده و بالغ بر ۱۵ هزار واحد تشکیل پرونده جهت دریافت تسهیلات بانکی و در بیش از ۱۳ هزار واحد آغاز عملیات اجرایی جهت احداث صورت گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان از هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی که با سفر دوم هیئت دولت تحویل مالکان داده می‌شود سخن گفت و افزود: این واحدها در برنامه ۲ ماه پیش و در هفته دولت تحویل مردم داده شد که لازم به ذکر است ۸ هزار واحد نیز در مراحل پایانی هستند.

حسینی با بیان اینکه در سفر قبلی هیئت دولت، جهت توسعه بیش از ۲۰۰ روستا اعتبار دریافت شد، عنوان کرد: در مجموع ۹۳۳ روستا در استان داریم که ۲۰۰ روستا نیازمند توسعه و بازنگری و تخصیص اعتبار مقتصی بوده که از پیشنهاد ما در سفر دوم است.

وی با توضیح اینکه در حوزه صدور اسناد مالکیت تا به امروز نزدیک به ۱۰۶ هزار جلد سند با همکاری اداره ثبت صادر شده است، اضافه کرد: در سفر اول بیش از ۷ هزار جلد سند صادر شده که ۲ هزار جلد آن تحویل مردم داده شد و ۵ هزار جلد دیگر نیز در سفر دوم تحویل داده می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان از جمله موارد مهم مطرح شده در سفر دوم، به عملیات اجرایی آماده‌سازی ۵ هزار قطعه زمین در یکی از روستاهای استان خبر داد و گفت: عملیات شن‌ریزی، جدول‌گذاری و غیره در این سفر از برنامه های امید بخش و بزرگ بنیاد برای مردم است.

حسینی، آسفالت معابر خاکی را از دیگر اقدامات عنوان و تصریح کرد: حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع در طی این دو سال در دست اقدام بوده که ۸۰۰ هزار متر آن در این سفر افتتاح و ۷۰۰ هزار متر دیگر در بیش از ۴۰۰ روستای استان آغاز می‌شود.

وی در پایان از تفاهم نامه مشترک با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان و بسیج سازندگی خبر داد و گفت: در طول دو سال گذشته ساخت بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی ویژه خانواده‌های کم برخوردار در دستور کار قرار گرفته است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها