احزاب و گروه‌های سیاسی فلسطین با ابراز تاسف از اینکه برخی‌ها برای به اصطلاح روز پس از جنگ برنامه ریزی می‌کنند، تاکید کردند که حماس جزء جدایی ناپذیر مردم فلسطین است.
کد خبر: ۱۴۳۶۲۲۷

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از شبکه المیادین، این گروه‌های مقاومت فلسطینی با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که ما به جنبش حماس و همه گروه‌های مردمی فلسطین که در مقابل حمله وحشیانه اشغالگران صهیونیست ایستاده‌اند، افتخار می‌کنیم.

گروه‌های مقاومت فلسطینی در بیانیه خود با اشاره به اینکه مردم فلسطین بدون توجه به دردها و از دست دادن جوانان خود به صورت متحد در برابر اشغالگران صهیونیست ایستاده‌اند، افزودند: مردم ما همه توطئه‌های رژیم صهیونیستی که برای آواره کردن و کوچاندن فلسطینی‌ها و شهرک سازی‌های جدید انجام می‌شود را شکست خواهند داد و حکمرانی فلسطین بدون قیمومیت یا مداخله خارجی یا طرد هیچ یک از احزاب سیاسی آن با فلسطینیان باقی خواهد ماند.

این گروه‌های فلسطینی در بیانیه خود تاکید کردند: روز پس از جنگ، روز پیروزی فلسطینی‌ها است که با پایداری و اتحاد آنها به دست می‌آید و آنها هستند که بدون دیکته از جانب هیچ کس رهبران خود را انتخاب می‌کنند.

حمله گردان‌های القسام به شهرک صهیونیست نشین «نیر اسحاق»

شبکه المیادین همچنین به نقل از گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس گزارش داد که شهرک صهیونیست نشین نیر اسحاق» مورد حملات موشکی رزمندگان این گروه مقاومت فلسطینی قرار گرفت.

گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس در بیانیه‌ای افزود که رزمندگان ما شهرک صهیونیست نشین «نیر اسحاق» را با سامانه موشکی کوتاه برد ۱۱۴ میلی متری «رجو» هدف قرار دادند.

گردان‌های القسام در ادامه بیانیه اضافه کرد: رزمندگان ما یک دستگاه زرهی نفر بر وابسته به نیروی پیاده نظام رژیم صهیونیستی حامل ۱۰ نظامی این رژیم در شمال خان یونس را منفجر کردند که بر اثر آن تعدادی از آنها کشته و زخمی شدند.

بر اساس این بیانیه، گردان‌های القسام همچنین دو نفر بر نظامی ارتش رژیم اسرائیل را در شمال خان یونس با گلوله‌های «الیاسین ۱۰۵» منهدم کردند که بالگردهای ارتش این رژیم برای تخلیه کشته‌ها و مجروحان در محل فرود آمدند.

همچنین گردان‌های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه‌ای از انهدام یک تانک ارتش رژیم صهیونیستی از نوع مرکاوا در منطقه «المغراقة» در عملیات مشترک با گردان‌های القسام خبر داد.

این نهاد نظامی وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین همچنین اضافه کرد که مراکز نظامیان رژیم صهیونیستی در اطراف مسجد الزلال در شرق خان یونس توسط رزمندگان گردان‌های قدس با خمپاره هدف قرار گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است که همچنین محل تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی در اطراف آسیاب‌ها در جنوب دیر البلح با خمپاره‌های کالیبر سنگین توسط رزمندگان گردان‌های قدس هدف قرار گرفت.

جنگ علیه غزه که در ۱۵ مهرماه آغاز شده بود پس از ۴۸ روز با توقف موقت هشت روزه مواجه شد و رژیم صهیونیستی دوباره در تاریخ دهم آذر ماه حملات و جنایات ضدانسانی خود به نوار غزه و هدف قرار دادن شهروندان فلسطینی را به بهانه آزادی اسرایش آغاز کرد که در اثر این اقدام (طی ۷۱ روز) تاکنون نزدیک به ۱۹ هزار فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها