فراخوان دومین جشنواره منطقه‌ای طنز ادبی مثلث منتشر شد
معاون فرهنگی رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین

فراخوان دومین جشنواره منطقه‌ای طنز ادبی مثلث منتشر شد

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین

قزوین میزبان تئاتر صاحبدلان می‌شود

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: قزوین سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر صاحبدلان خواهد بود.
سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: قزوین سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر صاحبدلان خواهد بود.
کد خبر: ۱۴۳۱۷۰۶

مهرداد نوری- جام جم انلاین قزوین: حسین براتی ، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت:قزوین سال آینده میزبان جشنواره بین المللی تئاتر صاحبدلان خواهد بود و طبیعتا زیرساخت‌ها باید برای برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی هنری مهیا شود.

براتی بیان کرد: چرخه تولید و نشر کتاب یک مقوله فراسازمانی و فرا اداری است و کار‌های این چرخه، خارج از سیستم‌های اداری دنبال می‌شود.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه کتاب نگاه تسهیل گری و حمایتی دارد و معمولا یک سرفصل اعتباری در حوزه خرید برای حمایت از نشر منظور می‌شود که البته نقاط قوت و ضعف دارد و ادارات کل در استان‌ها از این محل اعتباری به صورت محدود و با توجه به اقتضائات اعتباری به فعالان حوزه نشر کتاب انجام وظیفه می‌کنند.

براتی عنوان کرد: با تسهیلاتی که اخیرا فراهم شده جامعه نویسندگان و کتابفروشان هم می‌توانند در صندوق توسعه هنر عضو شده و مورد حمایت قرار بگیرند و از مزایای بیمه‌های تکمیلی و عادی بهره‌مند شوند. 

وی ادامه داد: طرح بهبود یک طرح ملی است که با هدف بروز رسانی و پالایش اطلاعات جامعه هنرمندان عضو صندوق هنر اجرا می‌شود، زیرا برخی افراد در سطح کشور از خدمات این صندوق بهره مند می‌شوند در حالیکه از شرایط لازم برخوردار نیستند.

این مسئول اضافه کرد: همکاران اداره کل ارشاد استان در این قضیه نگاه کارگشایی و دلسوزانه و تسهیل گری دارند و بر اساس الزامات قانونی عمل می‌کنند.

وی تاکید کرد: همکاران ما در معاونت فرهنگی اداره کل ارشاد کاملا نگاه همراه گونه به جامعه نشر و تالیف کتاب دارند تا کتاب به دست مخاطبان برسد. چرخه فروش کتاب  خصوصی و غیر دولتی است و نیازمند ارتباط و تعامل مستمر مولفان با ناشران می‌باشد.

براتی عنوان کرد: یکی از موضوعاتی که در دستور کار داریم و امیدواریم به توافق خوبی با شورای شهر و شهرداری قزوین برسیم درخصوص حمایت از حوزه کتاب است و در صورتیکه به یک جمع بندی در این موضوع برسیم بخشی از دغدغه‌های موجود در حوزه کتاب برطرف می‌شود.

وی افزود: در این بسته پیشنهادی یک بخش به کتاب اولی‌ها اختصاص دارد و بخشی هم کتب مربوط به زیست بوم قزوین است و امیدواریم به زودی این نوید را به عنوان کار انجام شده به جامعه فرهنگی و هنری و نویسندگان قزوینی اعلام کنیم.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در ادامه از پیگیری‌های صورت گرفته از مسئولان وزارت ارشاد جهت برگزاری نمایشگاه کتاب در تقویم اجرایی استان خبر داد.

 

وی در ادامه گفت: روستای کلج استان قزوین به عنوان روستای دوستدار کتاب در سطح کشور معرفی شد و هفته گذشته همزمان با شروع هفته کتاب با حضور مسئولان کشوری و استانی مورد تجلیل قرار گرفت.

براتی با اشاره به برگزاری بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان قزوین تصریح کرد: استان قزوین ظرفیت بسیار خوبی در حوزه هنر‌های نمایشی دارد، اما متاسفانه از داشتن سالن‌های مناسب و استاندارد برای فعالیت هنرمندان تئاتر محروم است.

وی عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با مشارکت و همکاری بیشتر مسئولان استانی شاهد انجام اقدامات خوبی در این زمینه باشیم که پاسخگوی مطالبات این جامعه هنری باشد.

براتی خاطرنشان کرد: پروژه مجتمع فرهنگی ارشاد با همت خوب همکاران رو به اتمام است و سعی داریم کمتر از یک ماه آینده این فضا را در اختیار جامعه هنرمندان قرار دهیم.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت:انجمن نمایشی استان متاسفانه غیرفعال و ابطال شده بود، اما با گفتگویی که با مرکز هنر‌های نمایشی کشور انجام شد و جلسه‌ای که با حضور مدیرکل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای انجمن نمایشی قزوین برگزار شد شرایطی مناسبی فراهم شد که امیدواریم بتوانند با جدیت فعالیت خود را ادامه دهند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها