کاشت ۵۴۰ هزار اصله نهال در استان کرمان در قالب طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور با حضور استاندار کرمان آغاز شد.
کد خبر: ۱۴۳۰۹۴۲

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛ محمد‌مهدی فداکار، در آیین آغاز پروژه نهالکاری در مجتمع فولاد بوتیای ایرانیان در راستای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت گفت: دولت متعهد شده که یک میلیارد نهال را طی چهار سال در کشور کشت کند و از امسال شروع شده است. 

وی افزود: سهم استان کرمان 42 میلیون نهال بوده که سالی ۱۰ میلیون و 500 هزار نهال باید کاشته شود و سهم شمال استان در این طرح کاشت سالانه 5 میلیون و 500 هزار نهال است.
  
استاندارکرمان با تشکر از کار بزرگ شرکت بوتیا گفت: در اصل وظیفه شرکت کاشت 300 هکتار بوده اما ۱۲۰۰ هکتار نیز اضافه انجام داده و امروز ۱۸۰۰ هکتار مجددا کاشت نهال آغاز کرده و عملا ۳۳۰۰ هکتار خواهد شد.

فداکار، گفت: کرمان، استان کویری است و اجرای طرح‌های نهالکاری بر وضعیت آب و هوایی و جلوگیری از آسیب به خاک تاثیر می‌گذارد. 

سیدمصطفی آیت‌اللهی موسوی، معاون عمرانی استاندار کرمان نیز گفت: طبق تقسیم‌بندی صورت گرفته ۲۲ میلیون نهال در شمال و ۲۰ میلیون نهال در جنوب استان باید کاشته شود و معاونت عمرانی استانداری مسئولیت کار را به عهده گرفته است. 

وی افزود: چند طرح خوب نیز در حال انجام است که یکی سهمیه مدارس و بحث روحیه دادن به دانش‌آموزان و دیگری کاشت نهال در محورهای اصلی استان و ایجاد تفرجگاها برای مردم است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها