استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه گیلان تاکید کرد؛

مدیران روند اجرا و تکمیل پروژه های نیمه تمام را تسریع کنند

استاندار گیلان در بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن گیلان:

۱۸۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن آماده شد

استاندار گیلان با بیان اینکه مدیران اجرایی بویژه متولیان حوزه مسکن برای تغییر وضعیت موجود به مطلوب باید جهادی عمل کنند، گفت: پس از هشت سال رکود در بخش ساخت و ساز تلاش ما در این دولت بر جبران عقب‌ماندگی‌ها بویژه در پروژه مسکن مهر است.
کد خبر: ۱۴۳۰۵۶۷
نویسنده مهدی شریعت ناصری

گیلان-جام جم آنلاین-اسدلله عباسی  در حاشیه بازدید از پروژه‌های نهضت ملی مسکن گیلان در رشت، افزود: حدود ۱۱۹ هزار نفر متقاضی در استان در این پروژه ثبت نام کردند که از این تعداد تاکنون ۲۷ هزار نفر واجد شرایط بوده و تائید شدند.

وی تصریح کرد: برای تامین زمین در استان گیلان با محدودیت‌هایی مواجهیم با این حال تا کنون ۱۸۰ هکتار زمین برای نهضت ملی مسکن آماده شده و ۱۶ هزار واحد توسط ادارات راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و نیروهای مسلح و سایر دستگاه‌ها در این زمین‌ها درحال ساخت است.

وی عنوان کرد: ۶۰ هکتار دیگر نیز شناسایی شده که به این میزان اضافه می‌شود و ۲۷ هزار نفر متقاضی مسکن را پوشش خواهد داد.

عباسی اضافه کرد: علاوه بر این موارد زمین‌های بیشتری نیز در حال شناسایی هستیم و در این زمینه از نهادهای انقلابی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سیار نهادها کمک خواهیم گرفت و در مناطقی که با محدودیت زمین مواجه هستیم این واحدها احداث خواهد شد.

وی گفت: دستگاههای اجرایی مانند منابع طبیعی و جهاد کشاورزی موظف‌اند زمین‌هایی بلااستفاده شناسایی شده را معرفی و کاربری آن‌ها را مشخص کنند تابتوانیم به تعهدات خود در نهضت ملی مسکن که از برنامه‌های راهبردی دولت است عمل کنیم.

نماینده عالی دولت در گیلان وضعیت پیشرفت این پروژه‌ها را مطلوب اعلام کرد و افزود: در اجرای این پروژه‌ها از نظر آورده اعلام شده به مردم مشکلاتی وجود دارد و حدود هفت هزار نفر توانسته‌اند سهم خود را در مشارکت تهیه مسکن پرداخت کنند.

وی تصریح کرد: وظیفه دولت تهیه زمین و تامین تسهیلات است در بخش مشارکت مردمی نیز مردم باید به تعهد خود عمل کنند.

وی اضافه کرد: در شناسایی واحدهای روستایی تا اکنون ۷۰۰ واحد از سوی بنیاد مسکن آماده شده که به متقاضیان واگذار خواهد شد. در مجموع همه مدیران استانی در بخش‌های زیر ساختی و متولیان ساخت پای کار ایستاده‌اند و به ساخت مسکن در استان سرعت خواهند داد.

عباسی گفت: مدیران دستگاههای خدمات رسان مانند گاز، آب و برق اعلام کرده‌اند از برنامه عقب نیستند و هنگام تحویل واحدها این تاسیسات همزمان دراختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت. از مردم انتظار داریم که در این نهضت همراهی و همکاری لازم را داشته باشند تا لبخند رضایت و خوشحالی بر لبان کسانی که فاقد مسکن هستند بنشیند.

وی در مورد پروژه ۱۰ هکتاری بنیاد مسکن نیز اظهار کرد: پیشرفت این پروژه متناسب با تعهد این سازمان نیست با گذشت زمان به دلیل موانع موجود پروژه متناسب با زمان پیشرفت نداشته است؛ برای رفع موانع بهترین روش مرحله‌بندی این پروژه است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها