استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم مهارت آموزی جوانان گفت:

دانشگاه‌ها باید کارآفرین تربیت کنند

جوانان باید مهارت فراگیرند چرا که تامین نیروی کار مورد نیاز استان از این طریق میسر می شود.
کد خبر: ۱۴۲۹۵۰۷

به گزارش جام جم آنلاین ، محمد کرمی شامگاه یکشنبه ۱۴ آبان در حاشیه بازدید از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار کرد: آموزش و پرورش باید به سمت آموزش مهارت و مهارت محوری حرکت کند چرا که دانش آموزان دارای خلاقیت‌های فراوانی هستند که باید از این ظرفیت دانش آموزی استفاده کرد.

وی ادامه داد: هیچ محدودیتی در کسب علم وجود ندارد چراکه خداوند همه چیز را بر اساس حکمت آفریده و شرایطی را فراهم کرده که انسان به همه جا دست پیدا کند و این امر عین عبادت است.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: با توجه به گسترش فناوری‌های جدید کسب مهارت اهمیت بسیاری دارد چرا که باید بتوانیم این فناوری‌ها را فرا بگیریم.

وی با اشاره به اهمیت نهاد آموزش و پرورش ادامه داد: دانشگاه‌ها باید کارآفرین تربیت کنند چراکه صرفا اخذ مدارک دانشگاهی هیچ فایده ای ندارد بنابراین ما انتظار داریم که دانشگاه به عنوان محور توسعه مسائل و مشکلات استان را حل کند.

کرمی بیان کرد: باید دانشگاه ها و مراکز فنی حرفه ای هم افزایی جدی و تعامل بیشتری داشته باشند و از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنند.

وی تصریح کرد: القاء محرومیت به این استان کاملا اشتباه است چرا که این منطقه ظرفیت‌های بسیار فراوانی دارد که لازمه به فعلیت رساندن این ظرفیت‌ها تلاش شبانه روزی است.

استاندار سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: روزمرگی برای مجموعه‌های مختلف به مثابه سم کشنده است لذا تلاش کنید تا به روزمرگی دچار نشوید و به صورت مستمر به دنبال نوآوری باشید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها