فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد از آغاز طرح کنترل سلامت فنی و معاینه فنی وسایل نقلیه در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۴۲۹۴۸۰

به گزارش جام جم آنلاین ،سرهنگ دانایار گفت: در طرح کنترل سلامت فنی، تخلفاتی از قبیل نقص فنی و نداشتن معاینه فنی بررسی می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین در این طرح ریختن یا ریزش مایعات در سطح معابر مثل روغن آج لاستیک، دودزا بودن، تجهیزات ایمنی و صدای ناهنجار خودرو‌ها کنترل می‌شود.
فرمانده پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این طرح از امروز و همزمان با سراسر کشور در کهگیلویه و بویراحمد نیز اجرا می‌شود اضافه کرد: در طرح تشدید برخورد با خودرو‌های بدون معاینه فنی و دودزا، خودرو‌های بدون معاینه فنی ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند و پلاک خودرو‌های دودزا و دارای نقص فنی اخذ و پلاک تعمیری به آن‌ها داده خواهد شد.
سرهنگ دانایار از اجرای طرح کنترل معاینه فنی خودرو‌ها به دو روش خبر داد و گفت: روش اول با استفاده از سامانه‌ها و دوربین‌های ثبت تخلفات در شهر‌ها و در جاده‌ها اجرا می‌شود و تمام دوربین‌هایی که کد ثبت تخلف دارند و به سامانه پلاک خوانی خودرو مجهز هستند و در طول شبانه روز مانند یک افسر پلیس، نداشتن معاینه فنی خودرو را ثبت می‌کنند.
وی افزود: روش دوم همان روش سنتی در ایستگاه‌های پلیس و در جاده‌ها و شهر‌ها است که قابلیت کنترل معاینه فنی در دست افزار پلیس ایجاد شده و پلیس با وارد کردن شماره پلاک وسیله نقلیه سوابق معاینه فنی خودرو را بررسی و اگر بدون معاینه فنی بود خودرو اعمال قانون می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سلامت فنی خودرو و معاینه فنی وسایل نقلیه هم از نظر ایمنی خودرو و تصادفات و هم از نظر آلایندگی‌های زیست محیطی از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: به همین دلیل در کنار همه طرح‌ها و فعالیت‌هایی که پلیس راهور در کنترل وسایل نقلیه از نظر معاینه فنی دارد معمولاً در نیمه دوم سال، با توجه به برودت و وارونگی هوا در کلانشهرها این طرح‌ها تشدید می‌شود و به همین علت برنامه‌ریزی انجام شده و کنترل فنی وسایل نقلیه از امروز به صورت فوق‌العاده در سراسر کشور آغاز شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها