مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت:

۱۳ بنگاه اقتصادی مشکل دار سیستان و بلوچستان حمایت شدند

در نیمه نخست امسال ۱۳ بنگاه اقتصادی مشکل دار در استان سیستان و بلوچستان با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت حمایت شدند
کد خبر: ۱۴۲۸۳۵۶

به گزارش جام جم آنلاین، خلیل احمد سلامی روز دوشنبه در بازدید از کارخانه سیمان خاش در جمع مدیران و کارگران این شرکت با بیان اینکه رویکرد همه مدیران و مسئولان استان حمایت از جامعه کار و تولید و جهش اشتغالزایی است، اظهار داشت: دولت سیزدهم به دنبال رفع موانع و مشکلات فرآروی واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی است و مسوولان سیستان و بلوچستان نیز به تبع این رویکرد دولت، به طور حتم متناسب با نیازها نسبت به تقویت جامعه کار و تولید استان اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال، با مجموع اقداماتی که با محوریت کارگروه تخصصی اشتغال، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون کارگری در استان انجام شد، ۱۳ بنگاه اقتصادی مشکل دار حمایت شدند، تاکید کرد: در صورت عدم حمایت از این بنگاه ها، احتمال ریزش نیروی کار و کارگران شاغل در آنها وجود داشت، اما با توجه به اهمیت و پیگیری های لازم، این موضوع در استان مدیریت شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان افزود: شرکت صنایع سیمان خاش نه تنها در استان بلکه در منطقه جنوب شرق کشور بعنوان یکی از واحدهای تولیدی برتر شناخته می شود و نقش مهمی در اشتغال افراد بومی و تولید ارزش افزوده دارد.
وی به اهمیت رعایت مسائل ایمنی و بهداشت کار اشاره کرد و یادآور شد: ایمنی و بهداشت کار از مهمترین مسائلی است که هر فرد در هر سطحی در محیط کار و زندگی باید به آن توجه کند، زیرا غفلت از آن باعث صدمات و ضایعات جبران ناپذیری می‌شود.
سلامی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با همکاری مجریان ذی صلاح مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار به منظور صیانت از نیروی کار و حمایت از کارفرمایان برای ارتقای بهره وری، برگزاری دوره‌های کاربردی ایمنی و بهداشت کار در جامعه هدف را اولویت قرار داده است.
وی بیان کرد: کشور در حال حاضر در جنگ اقتصادی تمام عیار با دشمنان و بویژه آمریکا است، باید با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری مطلوب از ظرفیت‌های موجود در راستای رفع اساسی مشکلات کشور گام‌ برداریم.

 
 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها