مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان خبر داد:

 برگزاری دومین کنگره ملی بانوان تاثیرگذار در خوزستان

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان مطرح کرد:

رشد تولید با افزایش بهره وری نیروی کار

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه ابزارآلات این است که بهره وری نیروی کار بالا رود تا در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری سال « مهار تورم، رشد تولید» نام گذاری شده است، رشد صنعت و رشد تولید همراه با نوآوری و شکوفایی ایجاد شود.
کد خبر: ۱۴۲۵۸۹۰

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین - خوزستان، سید سعید حسینی نژاد پیش از ظهر امروز شنبه در آئین رونمایی از پوستر اولین نمایشگاه تخصصی ابزارآلات خوزستان اظهار کرد: موضوعات نمایشگاهی از جمله این نمایشگاه که برای دومین بار در کشور و اولین بار در خوزستان برگزار می شود، فرصت خوبی هستند و باید از این فضا بهترین بهره و استفاده را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خوزستان یک استان صنعتی است، تصریح کرد: علاوه بر اینکه صنعت در این استان پررنگ است، بخش های دیگر اقتصادی استان مثل گردشگری، کشاورزی، تولید محتوا و فناوری نیز فعال هستند؛ همچنین در بخش صنعت زنجیره های فولاد، پتروشیمی، نفت، نیشکر، کانی ها، نوردها، شهرک ها و شرکت های صنعتی بسیاری در استان فعال هستند لذا ایجاد و داشتن چنین فضای نمایشگاهی برای خوزستان بسیار لازم است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: از این طرح استقبال کرده ایم تا کارفرمایان، کارآفرینان و شاغلین در واحدهای صنعتی استان بتوانند با ابزار نوین، پیشرفته و جدیدی که در این نمایشگاه ها رونمایی و عرضه می شود، آشنا شده و از آنها استفاده کنند.

حسینی نژاد بیان کرد: دوره های مهارت آموزی برای بالابردن مهارت نیروهای جویای کار در سطح استان برگزار می شود، با توجه به اینکه در خوزستان وسایل مرتبط با لوازم برودتی و خنک کننده ها با اشکال مختلف را داریم لذا بهتر است فنی و حرفه ای نسبت به برگزاری دوره های مهارتی با استفاده از تجهیزات در کنار این نمایشگاه اقدام کنند.

وی افزود: در علم اقتصاد، ماشین آلات و تجهیزات سبب بالا بردن بهره وری نیروی کار می شود، قبلا افراد به صورت سنتی و دستی کار انجام می دادند اما امروزه کارها با استفاده از ابزار آلات انجام می شود که باعث می شود کمیت و کیفیت کار بالاتر رود و بتوان به تولید رقابتی و صادرات محور فکر کرد.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: از فکر و اندیشه های نو مبتنی بر دانش و فعالیت های دانش بنیان استفاده شود که به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار کمک شود زیرا در همه مباحث تولید و اشتغال باید توسعه پایدار وجود داشته باشد.

حسینی نژاد با اشاره به اینکه خوزستان به لحاظ وسعت جغرافیایی استان پهناوری است عنوان کرد: این استان 5 میلیون نفر جمعیت ثابت دارد که اگر بتوانیم نیازمندی های این جمعیت را در درون استان تامین کنیم، از طریق واحدهای تولیدی اشتغال زیادی ایجاد خواهد شد؛ از طرفی همجواری با کشور عراق، دارا بودن دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه، منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، بازارچه مرزی اروند و اروند کنار فرصت خوبی برای سرمایه گذاران است تا از پتانسیل و ظرفیت های خوزستان استفاده کنند. ما نیز از تولیدکنندگان که در این نمایشگاه حضور پیدا می کنند چه شعبه داشته باشند و یا احداث واحدهای تولیدی جدید را در نظر داشته باشند حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: خوزستان تولیدکننده بسیاری از ابزار آلات نیست لذا تامین آنها از خارج استان علاوه بر مشکلات بسیار، به دلیل بعد مسافت هزینه هایی از جمله حمل و نقل را خواهد داشت بنابراین لازم است با توجه به پتانسیل های زیادی که در استان وجود دارد در حاشیه نمایشگاه نشست های تخصصی برگزار شود تا استفاده کنندگان از ابزار آلات، نظرات خود را به تولیدکنندگان ارائه کنند و به سمت ساخت سفارشی برویم.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان اظهار کرد: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه این است که بهره وری نیروی کار بالا رود تا در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری سال « مهار تورم، رشد تولید» نام گذاری شده است، رشد صنعت و رشد تولید همراه با نوآوری و شکوفایی ایجاد شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها