یک کارشناس منطقه غرب آسیا در گفتگو با جام جم آنلاین:

حفره‌های امنیتی چالش جدید رژیم صهیونیستی است

دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی موساد تاکنون تلاش کرده است که با تبلیغات فراوان خود را به عنوان یک نهاد جاسوسی مخوف در بین کشور‌های منطقه معرفی کند، اما نفوذ امنیتی به بخش حراست دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ساعات گذشته به خوبی نشان داد که این سازمان در کنار سایر بخش‌های ساختار سیاسی رژیم اشغالگر قدس از حفره‌های امنیتی و اطلاعاتی فراوانی برخوردار است.  
دستگاه امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی موساد تاکنون تلاش کرده است که با تبلیغات فراوان خود را به عنوان یک نهاد جاسوسی مخوف در بین کشور‌های منطقه معرفی کند، اما نفوذ امنیتی به بخش حراست دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ساعات گذشته به خوبی نشان داد که این سازمان در کنار سایر بخش‌های ساختار سیاسی رژیم اشغالگر قدس از حفره‌های امنیتی و اطلاعاتی فراوانی برخوردار است.  
کد خبر: ۱۴۲۳۹۲۷
نویسنده فتاح غلامی - جام جم آنلاین

سیدرضا صدرالحسینی تحلیلگر و کارشناس مسائل غرب آسیا در همین ارتباط به خبرنگار جام‌جم آنلاین گفت: با نگاهی به حفره‌های امنیتی که رژیم صهیونیستی طی سال‌های اخیر با آن‌ها روبرو بود می‌توانیم شرایط داخلی رژیم را در دو بعد امنیتی و نظامی بسیار پرچالش تحلیل کنیم.  

وی ادامه داد: در هفته‌های گذشته خبری منتشر شد که بسیار تعجب انگیز بود و آن سرقت یکی از تانک‌ها از سوی یکی از نظامیان در پادگانی متعلق به رژیم صهیونیستی بود. اخبار مربوط به سرقت تسلیحات و مهمات گوناگون از پادگان‌های متعدد رژیم صهیونیستی در طول دو سال گذشته نقل محفل بسیاری از محافل سیاسی و امنیتی شده بود، اما خروج یک تانک بسیار اعجاب آور است و همین مساله نشان دهنده اختلافات بسیار شدید و بی‌توجهی بالای مجموعه امنیتی و نظامی در اتمسفر داخلی این رژیم بود.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به انتشار اخبار به نفوذ به بخش حراست دفتر نخست وزیر این رژیم و سرقت یکی از تجهیزات امنیتی موجود در آن تصریح کرد: در کنار خبر‌های مربوط به هک شماره تلفن‌ها و اطلاعات مقامات ارشد نظامی، سیاسی و امنیتی رژیم صهیونیستی که در بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌الملل نسبت به آن پردازش‌ها و تحلیل‌های گوناگونی انجام شد موضوع سرقتی بعضی از اسناد و وسائل دستگاه‌های امنیتی رژیم صهیونیستی بخش قابل توجهی از اخبار مربوط به رژیم را به خود اختصاص داد.

صدرالحسینی با اشاره به همزمان این اتفاقات با یاوه گویی‌های بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد که طی یک سخنرانی مدعی تنظیم و محوریت خاورمیانه جدید و تهدید نظامی هسته‌ای جمهوری اسلامی شده بود گفت: وقتی این اخبار و اطلاعات را کنار هم می‌گذاریم گزاره درگیری‌های روحی و روانی و داشتن پرونده بیماری‌های اعصاب و روان برای شخص نیانیاهو بیش از گذشته به اثبات می‌رسد.  

 این کارشناس منطقه غرب آسیا تاکید کرد: این اتفاق اخیر نشان دهنده این است که موساد هم به عنوان یکی از سرویس‌های اطلاعاتی که سالیان سال با تبلیغات گسترده در پی آن بود که ثابت کند یک مجموعه امنیتی است و هیچ کدام از اطلاعات مربوط به این مجموعه به بیرون درج داده نمی‌شد و با همین تبلیلات سعی در القای این موضوع داشت که به صورت یک سازمان غیر قابل نفوذ درآمده است کاملا دچار حفره‌های اطلاعاتی است و توان جلوگیری از نفوذ امنیتی به محافل ویژه و حتی دفتر نخست وزیر به عنوان مهم‌ترین مکان سیاسی و امنیتی رژیم را ندارد.

وی با بیان این‌که ممکن است درز پیداکردن این اطلاعات نشانی از رقابت‌های درون گروهی بین محافل صهیونیستی درداخل این رژیم باشد خاطرنشان کرد: همان طور که در بحث ارتش این واقعیت وجود دارد که بین مقامات نظامی شکاف‌های عمیق و اختلاف زیاد و مخالفت‌های جدی وجود و همین مساله هم باعث سرقت تسلیحات و مهمات از پایگاه‌های این رژیم شده است این اختلافات نظر‌ها در حوزه امنیتی هم امروز خود را نشان داده است.

صدرالحسینی با اشاره به این‌که اختلافات میان نیرو‌های نظامی و همچنین دولت فعلی رژیم صهیونیستی کاملا مشهود است تصریح کرد: نشانه‌های چنین اختلافی را می‌توان هم در پیوستن خلبانان ارتش رژیم اشغالگر قدس به تظاهرکنندگان مخالف نتانیاهو مشاهده کرد و هم در سکون و عدم موفقیتی که در نهاد‌های امنیتی این رژیم وجود دارد قابل ردیابی است.  

در مجموع می‌توان اینگونه تحلیل کرد که زلزله‌ای که از درون در رژیم صهیونیسیتی پدید آمده کاملا جدی است و احتمال استعفای دولت کنونی این رژیم بیش از گذشته تقویت می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها