نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درگفتگو با جام جم آنلاین:

ساخت خانه‌های ۲۵ متری عاقلانه نیست

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه طرح ساخت خانه‌های ۲۵ متری عاقلانه نیست، گفت: مسئولان برای رفع مشکل کمبود مسکن باید رویکرد‌های مناسبی در پیش بگیرند، زیرا این طرح‌ها کرامت انسانی را از بین می‌برد و خانه‌هایی با این ابعاد را فقط در بهشت زهرا می‌توان پیدا کرد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه طرح ساخت خانه‌های ۲۵ متری عاقلانه نیست، گفت: مسئولان برای رفع مشکل کمبود مسکن باید رویکرد‌های مناسبی در پیش بگیرند، زیرا این طرح‌ها کرامت انسانی را از بین می‌برد و خانه‌هایی با این ابعاد را فقط در بهشت زهرا می‌توان پیدا کرد.
کد خبر: ۱۴۲۲۸۵۶

به گزارش جام جم آنلاین، غلامرضا مرحبا در واکنش به مطرح شدن دوباره ساخت‌ خانه‌های 25 متری تاکید کرد: طرح ساخت خانه‌های 25متری ‌ عاقلانه نیست و برای رفع مشکل مسکن در کشور باید‌ رویکرد‌های مناسبی را در پیش گرفت.

وی ادامه داد: درست است که مسکن در کشورمان گران شده است و همه اقشار جامعه امکان خرید آن را ندارند. اما بجای ساخت خانه‌های 25 متری باید راهکارهای دیگری را به کار گرفت.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: باید برای رفع مشکل مسکن‌ در کشورمان طرح‌های مناسبی را برای ساخت خانه‌های استاندارد باید اجرایی کرد. برای نمونه می‌توان با فروش سهام شرایطی فراهم کرد که اقشار ضعیف جامعه نیز بتوانند مسکن مورد نیازشان را تامین کنند و دست‌کم هر شهروندی با هر میزان قدرت خرید بتواند در این حوزه سرمایه گذرای کند.

‌‌مرحبا با اشاره به اینکه بحث ساخت‌ خانه‌های 25 متری کرامت انسانی را از بین می‌برد، به جام جم آنلاین گفت: چنین مسکن‌‌هایی قابل سکونت نیست و خانه‌هایی با این ابعاد ‌فقط در بهشت زهرا پیدا می‌شود.‌

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اینکه برخی در دفاع از ساخت چنین مسکن‌هایی بحث ساخت‌ آنها را در کشورهای دیگر مطرح می‌کنند، نیز بیان کرد: نباید فراموش کرد که فرهنگ‌های کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است، برای نمونه زندگی به شکل تک‌ نفره در برخی کشورها رواج دارد. اما در کشورمان چنین مساله‌ای فراگیر نیست. به همین دلیل می‌توان گفت ساخت‌ خانه‌های 25 متری با فرهنگ ما سازگاری ندارد.‌

وی با اشاره به اینکه بهتر است مسئولان به فکر ساخت مسکن‌های استاندارد برای شهروندان باشند، افزود: به نظر می‌رسد که طرح ساخت خانه‌های 25 متری عملی نخواهد شد‌.

این درحالی است که به تازگی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران از این خبر داده که پروژه ساخت ۱۸۰۰ میکرو آپارتمان ۲۵ متری قرار است، بزودی از سوی یک مجموعه تعاونی انبوه‌ساز در منطقه ۱۹ تهران کلنگ زده شود.

به گفته مدیر این طرح، قیمت واحدها با تجهیزات کامل کمتر از یک میلیارد تومان خواهد بود که به صورت مبله و اثاثیه اولیه زندگی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

تقریبا حدود چهار سال پیش بود که بحث ساخت آپارتمان‌های ۲۵ متری از سوی شهرداری تهران مطرح شد و واکنش‌هایی منفی را به دنبال داشت تا این‌که با نوسانات قیمت زمین و مسکن برخی مسئولان مسئولان دولتی از لزوم ساخت واحدهای کوچک متراژ سخن گفتند. ‌

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸
۰
۰
بنام خدا کدام کارشناسی این طرح مسکن ۲۵متری راداده ایرا این همه زمین داره تهران برطرف ورامین. شهرک سازی کنن

نیازمندی ها