وزیر فرهنگ در جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور:

تراز بودجه فرهنگی در کشور رشد کرده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تمام کتب درسی سال تحصیلی جدید صددرصد با کاغذ تولید داخل تامین شده است، گفت: در ابتدای آغاز کار دولت سیزدهم تولید کاغذ حدود ۵ هزار تن بود ولی امروز به ۷۵ هزار تن رسیده است.
کد خبر: ۱۴۲۲۴۳۱

به گزارش جام جم آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی در گفت و گو با ایرنا با اشاره به خودکفایی در تولید کاغذ، اظهار داشت: در ابتدای آغاز کار دولت سیزدهم تولید کاغذ حدود ۵ هزار تن بود ولی امروز به ۷۵ هزار تن رسیده است که از این تعداد ۴۵ هزار تن به کتب درسی تخصیص یافته است به این معنی که دولت به وعده خود در خودکفایی کاغذ نشر جامه عمل پوشانده است.

وی درباره تغییر نام وزارت فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: بررسی های صورت گرفته بیشتر ناظر بر اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، برهمین اساس خلاء نیروهای تمدنی در مجموعه عملکردها و رویکردها احساس شد تا تحت عنوان یک رویکرد در عنوان وزارتخانه جای گیرند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهادی را به نمایندگان‌ مجلس شورای اسلامی ارائه داد که با استقبال اعضای کمیسیون تلفیق مواجه و مقرر شد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی درباره این‌پیشنهاد تصمیم گیری شود.

اسماعیلی با بیان اینکه «دولت بنا ندارد با تغییر نام اتفاق ویژه در وزارتخانه رخ دهد» عنوان کرد: تغییرات ساختاری در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده شده است و با مصوبه دولت مجموعه‌های جدید متناسب با ماموریت‌ها راه اندازی می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت و شخص آیت‌الله رئیسی اهتمام ویژه‌ای به حل مشکلات اهالی هنر و رسانه دارد، تصریح کرد: هر دغدغه ای که اهالی هنر داشته‌اند با همکاری دولت و مجلس در برنامه هفتم توسعه گنجانده شده است. همچنین در موضوع بیمه بیکاری هنرمندان هم تدابیر خوبی اتخاذ شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها