نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان:

خیری بالاتر از شهید و شهادت وجود ندارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در مراسم گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ شهریور که در قالب مراسم صبحگاه مشترک اداری اداره کل آموزش وپرورش کرمان برگزار شد،گفت:خیری بالاتر از شهید و شهادت وجود ندارد.
کد خبر: ۱۴۲۲۲۳۲

به گزارش جام جم آنلاین کرمان؛حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی گفت:نقش شهدای ۱۷شهریور ۱۳۵۷در پیروزی انقلاب اسلامی کم نظیر است،خداوند انسان را درجایگاهی قرار داده که اگر قدر خود را بداند،نه تنها خودش بلکه انسان های دیگردر زمان های دیگر را می تواند تحت تاثیر خودش قرار دهد.

وی ضمن بیان روایتی از امام حسن (ع) افزود:جایگاه انسانیت می تواند ترسیم کننده صراط مستقیم شود، انسان بصیر و آگاه که در مسیر مورد رضایت خدا قرار بگیرد،پلی است که بین بهشت و جهنم کشیده می شود.

امام جمعه کرمان گفت:طبق متون دینی،ما هر خیری بخواهیم تصور کنیم خیری مافوق آن وجود دارد، یعنی مافوق هر خیری وجود دارد،اما خیری بالاتر از شهادت وجود ندارد چرا که انسانی که تمام هستی خود را در راه خدا فدا می کند،مسیر را درست تشخیص می دهدو همه هستی خود را درطبق اخلاص قرار می دهد شهید است.

علیدادی سلیمانی،تصریح کرد:بالاتر از شهادت دیگر خیری نیست که این موضوع حجت را بر انسان تمام می کندو این انسان است که مانند پلی مردم را به بهشت هدایت می کند و بالاتراز شهید و شهادت هم خیری وجود ندارد،به این دلیل نقشی برای جامعه اسلامی ایفا می کندکه درهیچ کارخیر و حرکت مثبتی این خیر مورد تصور نیست.

وی خاطرنشان کرد:اگر تحلیلی بر انقلاب اسلامی و حرکت تاریخ ساز انقلاب اسلامی داشته باشیم متوجه می شویم،هر روز انقلاب قدرتمندتر می شود،تاریخ نشان داده هرخونی جریان انقلاب را قوی تر کرده و ضعیف تر نشده است.

بر پایه این گزارش،مراسم گرامیداشت یادشهدای ۱۷شهریور۱۳۵۷ با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه کرمان،حجت الاسلام و المسلمین امان الله علیمرادی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری،جمعی از  مدیران کل دستگاه های اجرایی، نیروهای ارتش،کارکنان حوزه ستادی اداره کل،کارکنان مدیریت آموزش و پرورش نواحی یک،دو،استثنایی، عشایری،مرکز پژوهش های علمی – آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان و...در سالن اجتماعات شهید ایرانمنش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان برگزار شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها