فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ تشریح کرد:

جزئیات برگزاری مراسم جاماندگان اربعین

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ، جزئیات برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی در روز چهارشنبه ۱۵ شهریور را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۴۲۱۹۸۲

به گزارش جام جم آنلاین، سردار حسن حسن‌ زاده با اعلام جزئیات راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی (ع) در روز چهارشنبه ۱۵ شهریور، گفت: پیاده‌ روی جاماندگان اربعین رأس ساعت ۶ صبح با قرائت زیارت عاشورا از میدان امام حسین (ع) تهران شروع می‌شود و انتهای مسیر حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (س) است که طول این پیاده‌روی ۱۵ کیلومتر است.

وی آمار شرکت‌کنندگان در مراسم جاماندگان اربعین سال گذشته را ۴ میلیون نفر عنوان کرد و با پیش‌بینی افزایش این آمار در مراسم امسال تأکید کرد: تمهیدات خوبی پیش‌بینی شده و ستاد مردمی موکب‌ها و غرفه‌های فرهنگی و معنوی را تشکیل می‌دهند و امسال بالغ بر ۲ هزار ایستگاه صلواتی و موکب در طول مسیر داریم.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ با بیان اینکه اکثریت زائران که به کربلا و نجف رفته‌اند در حال برگشت هستند، ادامه داد: جمع زیادی از این افراد هم قطعاً در پیاده‌روی جاماندگان شرکت خواهند کرد و پیش‌بینی ما این است که رقمی بالغ بر 4 تا 5 میلیون نفر در این راهپیمایی حضور می‌یابند.

سردار حسن زاده گفت: همه دستگاه‌ها برای ارائه خدمات در این مراسم حضور دارند و مسیر راهپیمایی به ۵۰ بلوک تقسیم شده و در هر بلوک یک پُست امدادی و آمبولانس داریم و حتی پیش‌بینی شده که اورژانس هوایی هم در صورت لزوم مورد استفاده قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه مدارس طول مسیر برای استراحت و استفاده مردم عزیز از سرویس بهداشتی باز هستند، خاطرنشان کرد: چند گروه مردمی بخشی از مسیر راهپیمایی را به مسیر پیاده‌روی کربلا و بین‌الحرمین شبیه‌سازی می‌کنند و نماز جماعت هم در ۴۰ نقطه و همچنین در 7 نقطه در داخل حرم حضرت عبدالعظیم حسنی برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله (ص) تهران بزرگ با اشاره به تدابیر در نظر گرفته شده برای جلوگیری از گرمازدگی مردم اعلام کرد: پنج درمانگاه در مسیر تجهیز کرده‌ایم که مختص ارائه خدمات به عزیزانی هستند که دچار گرمازدگی می‌شوند و آب سالم بهداشتی و خنک هم در طول مسیر تعبیه شده و افراد در کمتر از ۵۰ قدم می‌توانند به آب دسترسی پیدا کنند.

سردار حسن‌زاده گفت: در روز اربعین شاهد بزرگ‌ترین و با عظمت‌ترین رویداد مردمی و معنوی پایتخت خواهیم بود. به مردم توصیه می‌کنیم که اصرار نداشته باشند که حتماً حرم حضرت عبدالعظیم را زیارت کنند تا شاهد ازدحام جمعیت نباشیم.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها