رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف یزد:

رشد نقدینگی افسارگسیخته در دولت سیزدهم مهار شد

یزد- رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف یزد با بیان اینکه از ابتدای استقرار دولت سیزدهم مسئله کنترل رشد نقدینگی و تورم به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های اقتصادی مورد توجه قرار گرفت، گفت: دولت توانست در مدت دوسال گذشته تثبیت نرخ ارز و کنترل رشد نقدینگی را در دست بگیرد.
کد خبر: ۱۴۲۱۱۲۲

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، محمدرضا صادقی به تشریح دستاورد های اقتصادی دولت پرداخت و اظهار داشت: اگر دستاوردهای اقتصادی دولت را بشماریم باید ببینیم که دولت در چه شرایطی کشور را تحویل گرفت و در این شرایط که از هرسویی تحت فشار بود به دستاوردهای خوبی رسیدیم.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در دولت سیزدهم رخ داد که در چند دسته طبقه بندی می شود، افزود: ورود دولت به مدیریت سهام در بازار بورس و جلوگیری از رشد حبابی سهام که در دولت گذشته رقم خورده بود و موجب ضرر هنگفت مردم هم شد از اقدامات موثر این دولت بود که هم قیمت ها واقعی شد و باعث شد مردم انگیزه و رغبت برای هدایت سرمایه های خود به بورس داشته باشند.

صادقی با بیان اینکه نگاه و افق دولت تثبیت بازار ارز در کشور بود، ادامه داد: در شش ماه گذشته تا کنون در موارد متعددی به عنوان یک فعال اقتصادی به مردم توصیه داشتم از ورود به بازار ارز خودداری کنند به این دلیل که دولت به عنوان یک اولویت برای تثبیت نرخ ارز اقداماتی در دست داشت و در این زمینه نیز موفق شد.

وی با اشاره به اینکه دولت در بخش اقتصادی به نسبت بسیار خوبی در مقایسه با شرایط کشور فعال است و اقدامات خوبی داشته، عنوان کرد: وجود تورم را انکار نمی کنم اما با توجه به اتفاقات سال گذشته معتقدم دولت به خوبی در مهار تورم خود را نشان داده که اگر اینگونه نبود ما با تورمی بیش از آنچه که امروز وجود دارد مواجه بودیم اما متاسفانه این موارد به مردم اطلاع رسانی نشده و دهک های مختلف جامعه از آن آگاهی ندارند.

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف یزد با اشاره به حمایت های دولت از تولیدکننده و بیان اینکه برخی تولیدکننده های ما در کشور رعایت انصاف را ندارند و با وجود بهره مندی از نیروی انسانی ارزان و انرژی ارزان در حق مردم اجحاف می کنند، افزود: اینکه با ارز نیمایی مواد اولیه تامین کنند و با ارز آزاد محصول تولیدی را به مردم در داخل بفروشند زیبنده تولیدکننده و کارآفرین ایرانی نیست زیرا قیمت ارز افزایش نداشته اما مردم کالا را گران می خرند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد و توسعه بازارهای صادراتی به ویژه در استان یزد با حمایت دولت، تصریح کرد: دولت در این مدت حمایت های خوبی از صادرکنندگان نیز داشته و ضریب ریسک صادرات بسیار کم شده و رغبت صادرات در کشور نیز افزایش داشته است اما نباید قیمت داخل را در مقایسه با قیمت صادراتی بالابرد.

صادقی با اشاره به اینکه هزینه های انبارداری از دوش واردکننده ها نیز برداشته شده و از ابتدای مهرماه این هزینه نباید پرداخت شود اظهار داشت: از دیگر اقدامات حمایتی دولت در زمینه صادرکنندگان حذف هزینه های انبارداری بوده و مردم هم باید این موضوع را بدانند که نتیجه چنین تصمیمی در کاهش قیمت ها خود را نشان می دهد و کالایی با این بهانه نباید افزایش قیمت داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دغدغه اصلی کشور اقتصاد است رهبر معظم انقلاب نیز در دو دهه گذشته نام گذاری های اقتصادی داشته اند، افزود: مسئولین کشور و کسانی که فعالیت اقتصادی دارند باید این نامگذاری ها را در عمل مورد توجه قرار دهند و برای تحقق آن تلاش کنند.

رئیس کمیته اقتصادی شورای ائتلاف یزد با بیان اینکه با ثبات ترین بازار در شرایط فعلی بازار سرمایه است، عنوان کرد: دولت از شرکت های سرمایه گذاری و تعاونی در راستای افزایش رفاه مردم حمایت می کند تا فشارهای اقتصادی که ناشی از عملکرد دهه گذشته است را کاهش داده و در عمل به وعده های خود صادق باشد.

صادقی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم برای تحکیم ساختار اقتصادی کشور اظهار داشت: راهبرد دولت برای حل مشکلات اقتصادی اتکا به توانمندی‌های عظیم مدیریتی و سرمایه انسانی، منابع سرشار مادی و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های فراوان اقتصادی است که با درک درست از ظرفیت‌های بی‌بدیل آستین همت را بالا زده تا در اقدامی جسورانه تحکیم ساختار اقتصادی را رقم بزند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها