رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا از تمهیدات این پلیس برای ایمن‌سازی محورهای محل تردد زائران اربعین خبر داد و گفت: برخی اقدامات همچون ایمن‌‌سازی محورهای پرخطر، نصب علائم راهنما، جداسازی و خط‌کشی انجام شده تا این مأموریت با موفقیت پشت گذاشته شود.
کد خبر: ۱۴۱۹۵۱۶

به گزارش جام جم آنلاین، سردار سیدکمال هادیان‌فر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: یکی از بزرگترین ماموریت‌های پلیس راهور فراجا، پیاده‌ روی اربعین است که همه ساله با توجه به نوع ماموریت، تلاش می‌شود تا بهترین خدمات به مردم و زائران حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) ارائه شود.

وی با اشاره به 2600 کیلومتر مرز اربعینی در 6 مرز کشور عنوان کرد: طبق آخرین آمار و اطلاعات تاکنون بیش از یک میلیون نفر برای حضور در پیاده‌روی اربعین ثبت نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود این تعداد تا چهار میلیون نفر هم افزایش یابد.

هادیان‌فر با بیان اینکه 96 درصد افراد ثبت‌نام‌کننده مرزهای زمینی را برای سفر خود به عتبات عالیات انتخاب کرده‌اند، گفت: بر همین اساس تلاش کرده‌ایم تا تمهیدات ترافیکی و زیرساخت‌های جاده‌ای مناسب جهت تردد زائران اندیشیده شود.

رئیس پلیس راهور فراجا ایمن‌سازی نقاط حادثه خیز، خط‌کشی و جداسازی جاده، تأمین روشنایی، نصب علائم راهنما و غیره را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: پارکینگ‌های مناسبی نیز در کنار مرزهای محل تردد زائران پیش‌بینی شده و ظرفیت آن‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

حضور 37 هزار نفر از نیروهای پلیس و امدادی در جاده‌ها

وی عنوان کرد: در مأموریت اربعین امسال بیش از 37 هزار نفر از کارکنان پلیس راه و راهور، اورژانس و هلال احمر در جاده‌ها حضور خواهند داشت تا در صورت لزوم به یاری زائران بشتابند.

هادیان‌فر با بیان اینکه حدود 35 درصد از ناوگان حمل و نقل عمومی برای حضور در مرزها استفاده می‌شوند گفت: رانندگان این اتوبوس‌ها تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته‌اند و امیدوارم رانندگان خودروهای شخصی نیز با رعایت کامل مقررات رانندگی زمینه‌ای را فراهم کنند تا در مأموریت اربعین امسال کمترین میزان تصادفات را داشته باشیم.

رئیس پلیس راهور فراجا از اعمال محدودیت ترددی برای کامیون‌ها خبر داد و گفت: این محدودیت از سوم شهریور آغاز و تا بیستم این ماه ادامه پیدا می‌کند که البته کامیون‌هایی که در حال انتقال موکب باشند از این موضوع مثتثنی خواهند بود.

هادیان‌فر با اشاره به بازدید خود از پایانه خسروی و امکانات خوبی که در آن فراهم شده است گفت: خوشبختانه مرز خسروی شرایط بسیار خوبی برای تردد زائران دارد و امسال به صورت 24 ساعته پذیرای زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خواهد بود و توصیه می‌کنم که زوار این مرز را انتخاب کنند.

آماده‌سازی 8 پارکینگ در مرز خسروی 

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال تردد از مرز خسروی دو برابر سال گذشته باشد، افزود: هشت پارکینگ شامل 6 پارکینگ اصلی و دو پارکینگ فرعی در خسروی برای خودروی زائران پیش‌بینی شده است و انتظار می‌رود خدمات بهتری نسبت به سال‌های قبل به زائرانی که مرز خسروی را انتخاب کنند ارائه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها