دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان خبر داد:

بازداشت ۲ عنصر ضدامنیتی شرق کشور

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از بازداشت ۲ عنصر ضدامنیتی شرق کشور و انهدام چهارمین باند سازمان‌‌یافته قاچاق سلاح و مهمات ‌خبر داد.
کد خبر: ۱۴۱۶۷۶۳

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، مهدی بخشی ‌اظهار داشت: پس از کسب گزارشی مبنی بر ورود یک محموله قاچاق سلاح و مهمات به پهنای جغرافیایی استان کرمان، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی و اداره‌کل اطلاعات استان کرمان قرار گرفت.

وی افزود: در این عملیات پس از انجام یک‌سری اقدامات پیچیده اطلاعاتی، باند مذکور مورد ضربه سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره‌کل اطلاعات استان قرار گرفت و دو نفر از عناصر ضد‌امنیتی سابقه‌دار و فعال در قاچاق و فروش سلاح در شرق کشور‌ شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان کرمان تصریح کرد: در این عملیات مأموران اداره اطلاعات جیرفت 24 قبضه سلاح کمری و بیش از 400 عدد فشنگ به‌همراه یک دستگاه خودرو را از اعضای این باند کشف و ضبط کردند.

وی ادامه داد: اعضای این باند در تلاش بودند انواع مختلف سلاح را از مرزهای شرقی کشور به کرمان وارد و از این طریق به سایر استان‌ها منتقل کنند.

دادستان کرمان با اشاره به اینکه برخورد دستگاه قضائی با قاچاقچیان سلاح و مهمات قاطع و عبرت‌آموز خواهد بود، خاطرنشان کرد: رسیدگی به پرونده  متهمان دستگیرشده سریع و خارج از نوبت خواهد بود.

وی اضافه کرد: با تلاش و همت شبانه‌روزی نهادهای امنیتی و اطلاعاتی طی سال جاری، قریب به 300 سلاح غیرمجاز و جنگی در جنوب استان کرمان کشف و ضبط شده است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها