آخرین وضعیت پیشرفت سد دشت پلنگ شهرستان دشتی؛

افزایش جبهه های کاری سد دشت پلنگ در دستور کار است

شهرستان دشتی با برخورداری از ظرفیت های بی نظیر جغرافیایی،تاریخی،طبیعی،فرهنگی و اجتماعی نقش بارز و تعیین کننده ای در حوزه اقتصادی و درآمدزایی استان بوشهر ایفا می کند
کد خبر: ۱۴۱۶۵۹۴
نویسنده صادق بارانی؛مدرس دانشگاه

جام جم آنلاین بوشهر/شهرستان دشتی با برخورداری از ظرفیت های بی نظیر جغرافیایی،تاریخی،طبیعی،فرهنگی و اجتماعی نقش بارز و تعیین کننده ای در حوزه اقتصادی و درآمدزایی استان بوشهر ایفا می کند.افزون بر این همجواری بخشی از اراضی این شهرستان با سواحل نیلگون خلیج فارس فرصتی بی نظیری است که در صورت توجه و برنامه ریزی هدفمند شاهد شکوفایی بیشتر و رونق دوباره بخش های ساحلی و روستاهای مرزی در حوزه اقتصاد دریاپایه که از تاکیدات مهم رهبر معظم انقلاب برای محرومیت زدایی از چهره نوار مرزی است خواهیم بود.
ویژگی منحصر به فرد این سرزمین در تولید محصولات کشاورزی و پیوند ناشی از قرارگرفتن در مسیر پایتخت انرژی کشور با حوزه صنعتی برای توسعه فعالیت های پایانه های تجارت دریایی بر هیچکس پوشیده نیست اما آن طور که اهالی ولایتمدار و مرزبان وفادار شهرستان دشتی محق آن هستند از این موقعیت ویژه برخوردار نبوده اند و علیرغم همه خدمات ماندگار انقلاب در شهرها و روستاهای این شهرستان،همچنان مشکلات ریز و درشت پابرجا بوده و پایانی هم بر آن متصور نیست.
در این رهگذر استفاده از ظرفیت های قانونی و فعال کردن بخش خصوصی در سرمایه گذاری مبتنی بر شناخت ، بالفعل رساندن منابع راکد بالقوه بومی و محلی، اساس هرگونه تصمیم سازی و عملیات اجرایی در تنوع زیست بوم و جاذبه های متعدد این شهرستان خواهد بود که در سایه هم افزایی و همدلی و مشارکت کارگزاران دولتی و بدنه اجتماعی ساکن در این شهرستان تحقق آن به مراتب تسهیل می شود.
به نظر نگارنده،عقب افتادگی تاریخی این دیار عالم خیز و سرشار از منابع بکر و خدادادی، نیاز به عزم جدی مسئولان و مدیران محلی و مطالبه گری فعالین اجتماعی دارد. اکنون که دولت خدمتگزار با شعار توسعه و رویکرد عدالت محوری در کشور مستقر شده است فرصت مغتنمی است با برنامه ریزی و نگاه جامع و دلسوزانه ظرفیت های مغفول این شهرستان به شکل مطلوبی فعال شده و ره آورد آن رخت بستن مشکلات از سیمای دشتی باشد. ان شاءالله

 

 

 

 

 

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۱ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها