رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا از کشف بیش از ۲۴۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی ۴۸ ساعت گذشته در کشور خبر داد.
کد خبر: ۱۴۱۴۹۰۳

به گزارش جام جم آنلاین، سردار ایرج کاکاوند در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ در راستای کنترل تحرکات باندهای قاچاق مواد مخدر، سرنخ‌هایی از فعالیت عناصر مسلح و قاچاقچی برای جابه‌جایی و انتقال موادمخدر از مرزهای شرقی و جنوب شرقی به عمق کشور به دست آمد که با برنامه‌ریزی دقیق اطلاعاتی و عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستورکار قرار گرفت. در همین راستا نیز ماموران با اشراف کامل اطلاعاتی و رصد دقیق و پیچیده قاچاقچیان مواد مخدر در سراسر کشور و به ویژه در استان‌های کرمان، فارس، هرمزگان، ویژه غرب استان تهران و سیستان و بلوچستان فعالیت خود را آغاز کرده و مطلع شدند که قاچاقچیان قصد دارند محموله های سنگینی از مواد مخدر را از مرزهای شرقی و جنوب شرقی به کشور منتقل کنند.

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا ادامه داد: ماموران انتظامی استان‌های ذکر شده، به طور هماهنگ و همزمان در قالب چند تیم پوششی و عملیاتی با اجرای هدفمند کمین و طرح مهار، قاچاقچیان را تحت کنترل و رصد خود قرار دادند و طی عملیات‌های غافلگیرانه ضمن انهدام ۱۳ باند قاچاق موادمخدر، موفق به کشف دو تن و ۴۲۰ کیلوگرم انواع موادمخدر و توقیف ۹۵ دستگاه خودرو از سوداگران مرگ شدند.

تشکیل پرونده برای ۲۵۰۰ نفر در ارتباط با مواد مخدر

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر فراجا خاطرنشان کرد: در این راستا ضمن تشکیل پرونده برای بیش از دو هزار و ۵۰۴ نفر تحت عناوین مختلف اعم از قاچاقچی، حمل‌کننده، نگهدارنده، خرده فروش، توزیع کننده، معتاد و معتاد متجاهر، تعداد شش قبضه سلاح سبک نیز از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، کاکاوند افزود: همچنین در راستای پاکسازی نقاط آلوده و نیز افزایش رضایتمندی عمومی، تعداد ۸۶۴ نفر خرده‌ فروش مواد مخدر شناسایی و دستگیرشد. همچنین ۱۰۱۷ تن از معتادان متجاهر نیز جمع‌آوری و به مراکز بازپروری منتقل شدند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها