به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، هفته فرهنگی ایران از تاریخ 13 تا 18 تیرماه امسال در شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ برگزار می‌شود.
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، هفته فرهنگی ایران از تاریخ 13 تا 18 تیرماه امسال در شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۴۱۴۶۱۴

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، فدراسیون روسیه در چارچوب اسناد رسمی موافقت‌نامه همکاری بین دو کشور و با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو، میزبان برگزاری این رویداد بزرگ که معرف فرهنگ و هنر ایرانی است، خواهد بود. این رویداد در بخش‌های مختلفی شامل نمایشگاه آثار هنری، اکران فیلم‌های سینمایی و انیمیشن، اجرای گروه موسیقی سنتی، بازی‌های رایانه‌ای و برگزاری دوره‌های آشنایی با هنرهای ایرانی برگزار خواهد شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دو تن از معاونان وزارت فرهنگ و ارشاد به همراه نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعضای رسمی هیات ایرانی در این رویداد فرهنگی را تشکیل می دهند.

هفته فرهنگی ایران در روسیه برگزار می شود
در بخش نمایشگاهی، هنرمندان کشورمان در 20 رشته از جمله تذهیب، نگارگری، خاتم کاری، قلمزنی، سفال و سرامیک سازی و ..... آثار خودرا به مخاطبان روسی ارائه خواهند کرد.در بخش ویژه فرش ، معتبرترین برندهای فرش ایرانی ( بیش از یکصد فرش، تابلوفرش و گلیم های نفیس ایرانی) به نمایش گذاشته خواهد شد.در بخش صنایع خلاق هنری بازی های رایانه ای ایرانی و گردشگری مجازی و پازلهای سه بعدی درمعرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.
هنرمندان منتخب شرکت‌کننده در این رویداد از برترین هنرمندان کشور هستند که علاوه بر عرضه آثار خود، کارگاه‌های آموزشی نیز برگزار خواهند کرد.
در بخش موسیقی، ارکستر ملی ایران و ارکستر دولتی جوانان روسیه دو اجرای مشترک در شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ برگزار خواهند کرد . در این ارکستر مشترک، 19 نوازنده از کشورمان به همراه 16 نوازنده روس حضور دارند. در بخش فیلم و انیمیشن نیز محصولاتی از سینمای فاخر ایران در روسیه به نمایش در خواهد آمد.
شایان ذکر است، طرف روس، معتبرترین اماکن فرهنگی و هنری شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ را برای اجرای برنامه‌های هنری ایرانی اختصاص داده است.
همچنین لازم به ذکر است که اداره کل همکاری‌ها و تنظیم‌گری صادرات فرهنگی در ستاد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی فرهنگی کشورمان در مسکو، طی سه ماه گذشته با جلب همکاری و هماهنگی صمیمانه از بنیاد رودکی، بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، کارگروه تخصصی مد و لباس کشور، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل رسانه و فضای مجازی و بنیاد دیپلماسی عمومی ایران، تمهیدات لازم برای برگزاری این هفته فرهنگی را فراهم کرده‌اند.
علاوه بر این واحد‌های ستادی و پشتیبانی سازمان امور مربوط به آماده‌سازی و ارسال اقلام و تجهیزات فرهنگی و هنری به مسکو را تدارک کرده‌اند تا انشاءالله از ۱۳تیرماه این رویداد بزرگ برگزار شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها