استاندار زنجان گفت: مسوولان دستگاه های متولی باید به صورت شبانه روزی در راستای رفع مشکلات مردم در حوزه مسکن تلاش کنند تا کمترین دغدغه ذهنی در این خصوص وجود نداشته باشد و رایزنی های لازم نیز برای کاهش معضلات انجام شده است.
کد خبر: ۱۴۱۴۶۱۰

به گزارش جام جم آنلاین زنجان، افشارچی در جلسه شورای مسکن استان با بیان اینکه طی هفته گذشته با اقدامات انجام شده شاهد گشایش های خوبی در حوزه مسکن استان بودیم اظهار داشت: بر اساس توافقات، مقرر شد برای پروژه های مسکن با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد قرارداد متمم ۲۰۰ میلیون تومانی منعقد شود.


وی یادآورشد: بر این اساس منابع مالی ۳۵۰ میلیون تومانی برای هر یک از هفت هزار واحد مسکونی در دست اجرا در استان به ۵۵۰ میلیون تومان خواهد رسید که این دستاورد مهمی در حوزه مسکن به شمار می رود.


افشارچی با بیان اینکه مسائل مربوط به مسکن در جلسات ویژه ای به همین منظور رفع می شود، اظهار داشت: مسکن ملی پروژه بزرگی محسوب می شود که ناگزیر چالش هایی را نیز پیش رو دارد که باید با همکاری های بین بخشی برطرف شود.


وی خاطرنشان کرد: هزینه های بیمه واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن نیز در صورت تایید شورای نگهبان به مدت ۲ سال مسکوت خواهد ماند که این امر حدود ۵۰ میلیون تومان از قیمت تمام شده هر واحد مسکونی را کاهش می دهد تا متقاضیان توانایی واریز آورده مورد نیاز را داشته باشند و از متمم ها نیز کمک بگیرند.


افشارچی با بیان اینکه تلاش می شود با همکاری بانک های عامل اتفاقات بعدی در زمین های "لیل آباد" زنجان که به تازگی به محدوده شهر اضافه شده است، با سهولت بیشتری روی دهد، گفت: تا یک ماه آینده در خصوص قانون جوانی جمعیت نیز خبرهای خوبی مبنی بر واگذاری زمین به واجدین شرایط اعلام خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها