جام‌جم تبعات ناکامی صنعت زعفران و سبقت اسپانیا و افغانستان را از ایران بررسی می‌کند

سرخی که دیگر طلا نیست

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با توجه به تأکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی حمایت حداکثری از گندمکاران با تمرکز بر خرید تضمینی، تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران را در دستور کار قرار داده‌ایم.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با توجه به تأکید وزیر جهاد کشاورزی مبنی حمایت حداکثری از گندمکاران با تمرکز بر خرید تضمینی، تسریع در پرداخت مطالبات گندمکاران را در دستور کار قرار داده‌ایم.
کد خبر: ۱۴۱۴۰۹۱

به گزارش جام جم آنلاین، سید سعید راد، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تأکید بر اینکه با واریز ۲۵ هزار میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان بابت خرید تضمینی گندم در هفته جاری، تاکنون ۵۰ هزار و ۵۵۵ میلیارد تومان به آنها پرداخت شده است، افزود: تسریع در پرداخت ارزش محصول دریافتی از گندمکاران، موجب جلب اعتماد و اطمینان مضاعف کشاورزان در تحویل محصولاتشان می‌شود.

تاکید وزیر کشاورزی بر پرداخت مطالبات گندمکاران وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی گندم بر اساس استاندارد‌های ابلاغی و با رویکرد حمایت از تولیدکنندگان این محصول اساس کار خرید است، اظهار کرد: در این راستا، با تجهیز مراکز خرید در ۳۱ استان و ارائه خدمات به گندمکارانی که محصولات خود را به مراکز مذکور تحویل می‌دهند، از تمامی ظرفیت‌های موجود برای اجرای مطلوب عملیات خرید و دریافت محصول باکیفیت از کشاورزان سراسر کشور اقدام شده است.

راد با بیان اینکه به صورت مداوم و مستمر، پیگیر تأمین اعتبارات مورد نیاز برای دریافت پول خرید تضمینی گندم از مجاری مربوطه و پرداخت باقی‌مانده مطالبات گندمکاران هستیم، تصریح کرد: با حمایت وزیر جهاد کشاورزی و پیگیری معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی از طریق سازمان برنامه و بودجه، انتظار می‌رود در پرداخت مابقی پول مطالبات کشاورزان، تسریع شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه خرید تضمینی گندم در سال جاری به نسبت سال گذشته، یک میلیون و ۱۰۷ هزار تُن افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: از مدیران استانی و دست‌اندرکاران عملیات خرید این محصول راهبردی در سرتاسر کشور خواسته‌ایم تا با تلاش و توان دوچندان، به گونه‌ای عمل نمایند که بیشترین خدمات موجود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کشاورزان ارائه کنند.

گفتنی است، خرید تضمینی گندم در کشور از مرز ۵ میلیون تُن عبور کرده است و با واریز بخش عمده‌ای از مطالبات کشاورزان به حساب آن‌ها در هفته جاری، تاکنون بیش از ۶۷ درصد از پول خرید تضمینی گندم به گندمکاران پرداخت شده است و تلاش‌های همه جانبه و بدون وقفه برای تسریع و تسهیل در پرداخت بهای محصول دریافتی در کمترین زمان ممکن و جلب رضایت خاطر آن‌ها ادامه دارد./صدا و سیما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها