معاون عمرانی استاندار سمنان ضمن اشاره به آخرین وضعیت نهضت ملی مسکن و تسهیلات مسکن در روستاهای استان گفت: در حوزه روستایی به یک هزار و ۲۳۰ متقاضی مسکن تسهیلات پرداخت شده است.
کد خبر: ۱۴۱۲۰۰۱

به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین از سمنان، محمد حمیدی بعد از ظهر سه شنبه در نشست قرارگاه جهاد سازندگی و محرومیت زدایی استان سمنان به میزبانی استانداری با بیان اینکه در حوزه روستایی تا کنون به یک هزار و ۲۳۰ متقاضی مسکن تسهیلات پرداخت شد، تاکید کرد: با توجه به اینکه نرخ تسهیلات از ۲۳ به ۱۸ درصد کاهش و مبلغ نیز از ۳۰۰ میلیون به ۵۰۰ میلیون افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه این موضوع به بانک‌ها هنوز ابلاغ نشده و منجر به تاخیر در پرداخت به صورت موقت شد، افزود: به محض اعلام نرخ و مبلغ تسهیلات از سوی بانک مرکزی، بانک‌های عامل موظف به پرداخت تسهیلات هستند و متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام به بانک‌ها مراجعه کنند.

معاون استاندار سمنان گفت: در حوزه روستایی تا کنون یک هزار و ۸۰۰ نفر برای دریافت تسهیلات مسکن در طرح ملی به بانک‌ها معرفی شدند و بیش از یک هزار و ۲۳۰ نفر موفق به دریافت تسهیلات شدند و مابقی در مسیر پرداخت هستند.

حمیدی با بیان اینکه در حوزه شهری راه و شهرسازی و شرق استان تا کنون دو هزار و ۴۱۹ واحد جهش نهضت ملی مسکن پرداخت و سه هزار و ۳۰۰ واحد پرونده در انتظار دریافت تسهیلات هستند، ابراز کرد: چهار هزار و ۲۷۱ واحد شهری و روستایی در استان سمنان منتظر دریافت تسهیلات مسکن در طرح نهضت ملی هستند که به محض ابلاغ نرخ و مبلغ تسهیلات، مشمول دریافت این سهمیه خواهند شد.

در این نشست مصوب شد سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نسبت به پیگیری وضعیت تامین و تخصیص اعتبارات ویژه مناطق محروم از محل منابع مرتبط در بخشهای مختلف از دفاتر بخشی سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام نمایند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها