با اعلام قوانین جدید نقل و انتقالاتی چالش بزرگی بر سر راه تیم ها قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۴۱۱۰۲۰

به گزارش جام جم آنلاین، تا پیش از این هر تیم لیگ برتری می‌ توانست از ۲۰ بازیکن بزرگسال در ترکیبش استفاده کند که این تعداد به ۱۹ بازیکن کاهش یافته، همچنین تیم‌ ها مجاز بودند ۳ بازیکن زیر ۲۵ سال داشته باشند که این قانون نیز کلا برداشته شده است. همین قوانین کار را برای اکثر باشگاه ها سخت خواهد کرد.

با پایان فصل، بازار نقل و انتقالات داغ شده و تیم ها در پی آن هستند تا با جذب بازیکنان مورد نیاز خود، تیم را آماده شروع فصل جدید کنند. در واقع یارگیری خوب یکی از اصلی‌ ترین دلایل موفقیت یک تیم در طول فصل است.

پرسپولیس پس از کسب سه جام در این فصل و یکه تازی در فوتبال ایران حالا باید خود را برای فصل جدید آماده کند. طبق اخبار منتشر شده پرسپولیس برخلاف استقلال مجوز حرفه ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست آورده است و احتمالا باید شاهد حضور مجدد این تیم در لیگ قهرمانان آسیا باشیم. به این ترتیب پرسپولیس برای حضور مقتدرانه در آسیا باید به خوبی از فرصت نقل و انتقالاتی خود استفاده کرده و ترکیب تیم را قوت بخشد. اما با وجود قوانین نقل و انتقالاتی شرایط سختی گریبان پرسپولیس را خواهد گرفت.

پرسپولیس همین حالا و با همین بازیکنان فعلی چند بازیکن اضافه در لیست خودش دارد و با توجه به قوانین جدید باید لیست خود را خالی کند. اگر هم بخواهد بازیکن جدیدی را به خدمت بگیرد، باید به ازای هر خرید جدید یک بازیکن از لیست پرسپولیس خارج شود. شنیده‌ ها حاکی از آن است که یحیی گل‌ محمدی در صورت ماندن در پرسپولیس به‌ زودی بعد از جلسه با مدیران این باشگاه، لیست مازاد خود را اعلام خواهد کرد که این لیست بازیکنان زیادی را در بر خواهد گرفت و در این تابستان شاهد جدایی چند ستاره پرسپولیس خواهیم بود.

البته این قوانین در کنار معایبی که به همراه دارد برای دو بازیکن پرسپولیس حسن محسوب می شود؛ مهدی عبدی که سال ها در فهرست زیر ۲۳ و این فصل زیر ۲۵ سال پرسپولیس بود، حالا باید به جمع بزرگسالان اضافه شود و محمد عمری نیز با پایان دوره حضور در سهمیه امید، می‌ توانست در لیست زیر ۲۵ قرار بگیرد.

اما در قوانین جدید بند جالبی وجود دارد که یک معافیت بزرگ محسوب می‌ شود. بر این اساس هر باشگاه امکان استفاده از ۶ بازیکن آکادمی بدون محدودیت سنی در لیست خود خواهد داشت. بنابراین مهدی عبدی و محمد عمری نیز مشمول این قانون می‌ شوند و از لیست بزرگسالان پرسپولیس خارج خواهند بود و یحیی می تواند آنها را حفظ کند.

نکته مهم این است که علاوه بر بازیکن آکادمی، بازیکنان سرباز، قرضی و تیم ب نیز به این شکل می‌ توانند بدون محدودیت سنی در لیست قرار بگیرند.

و اما در کنار حسن هایی که گفته شد یکی از معایب در خصوص حضور وحدت حنانوف خواهد بود. این بازیکن پرسپولیس در دو فصل اخیر یک سهمیه لیست امید را به خود اختصاص داده بود اما حالا از جمع بازیکنان زیر ۲۳ سال خارج می‌ شود. حنانوف متولد مرداد ۱۳۷۹ است و برای قرارگیری در لیست امید، پنج ماه بزرگ ‌تر است تا به این ترتیب پرسپولیس چاره دیگری جز اختصاص یک سهمیه بزرگسال به او را نداشته باشد.

البته سرخ پوشان در زمان عقد قرارداد تصور می‌ کردند او سال سوم را در لیست زیر ۲۵ ساله قرار می‌ گیرد و سهمیه بزرگسالان را اشغال نخواهد کرد اما تغییر ناگهانی قانون، همه چیز را عوض کرد. حالا پرسپولیس که در موقعیت فعلی ۱۹ بازیکن بزرگسال در لیست خود دارد، باید با این چالش نیز دست به گریبان شود. حال باید دید که آیا حنانوف را در لیست بزرگسالان قرار می ‌دهند یا قرارداد او را فسخ خواهند کرد؟

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها