در نخستین روز معاملاتی هفته رخ داد

افت ۳۴ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز (یکشنبه، هفتم خرداد) با ۵۴ هزار و ۱۹۸ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۲۵۷ هزار واحدی ایستاد.
کد خبر: ۱۴۰۹۸۶۰

به گزارش جام جم آنلاین، شاخص هم‌وزن با ۲۶ هزار و ۳۸۹ واحد کاهش به ۷۵۴ هزار و ۴۲۳ واحد و شاخص قیمت با ۱۵ هزار و ۴۴۶ واحد افت به ۴۳۱ هزار و ۶۰۵ واحد رسید.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از ۱۳ میلیارد و ۱۱۸ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۰۰ هزار و ۶۷ میلیارد ریال معامله شد.

فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲ هزار و ۶۰۴ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هرار و ۸۴۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با یک هزار و ۷۳۱ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با یک هزار و ۵۷۲ واحد، نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۴۵۹ واحد و ایران خودرو (خودرو) با یک هزار و ۴۲۴ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، امروز پرداخت الکترونیک پاسارگاد (پی‌پاد)، زامیاد (خرامیا)، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو (خگستر)، ایران خودرو (خودرو)، سایپا (خساپا)، بانک ملت (وبملت) و شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه سه میلیارد و ۲۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۱۵ هزار و ۹۱ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز ۷۳۷ واحد کاهش داشت و به ۲۸ هزار و ۳۰۴ واحد رسید.

در این بازار بیش از ۶ میلیارد و ۲۵۰ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۳۲۸ هزار و ۵۱۵ نوبت بود.

بهار رز عالیس چناران (عالیس)، پتروشیمی مارون (مارون)، شرکت سرمایه کذاری پویا (وپویا) و کلر پارس (کلر) تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

در مقابل پلیمر آریاساسول (آریا)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و پتروشیمی تندگویان (شگویا) با تاثیر منفی بر این شاخص همراه بودند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها