شهردار ملایر گفت: رانندگان تاکسی های ون نمی توانند خودروی خود را اسقاط یا تبدیل به احسن کنند.
کد خبر: ۱۴۰۸۰۸۳

به گزارش جام جم آنلاین همدان و به نقل از روابط عمومی شهرداری ملایر، مجید فرجی افزود: طی روزهای گذشته خبری در فضای مجازی مبتنی بر عدم پیگیری شهرداری ملایر در زمینه نوسازی خودروهای تاکسی ون درج شده بود که به منظور روشن شدن اذهان عمومی شهروندان توضیح می دهیم رانندگان تاکسی های ون درون شهری به دلایلی مانند عدم تولید خودروی ون در داخل کشور به نحوی که این تولید بتواند در عین اقتصادی بودن استانداردهای حمل و نقل درون شهری را پشت سرگذاشته و مجوزهای لازم را دریافت کند، نمی توانند خودروی خود را اسقاط یا تبدیل به احسن کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر به علت ممنوعیت واردات خودروی خارجی در سالیان قبل، از جانب دولت هیچ گونه خودروی جایگزینی معرفی نشده است که رانندگان تاکسی ون بتوانند به نوسازی خودروی خود اقدام کنند و علاوه بر آن رانندگان نیز به علت عدم بضاعت مالی، نبود تسهیلات قرض الحسنه و ... تمایل چندانی به تعویض خودروی ون به سواری را ندارند.

شهردار ملایر اظهار کرد: سازمان حمل و نقل بار و مسافر از سال ۱۳۹۴ تاکنون افزون بر ۲۷۶ دستگاه خودروی سواری تاکسی را نوسازی و تبدیل به احسن کرده است که در این میان تنها پنج دستگاه خودروی ون اقدام به تعویض خودروی خود و دریافت تاکسی سواری کرده اند.

فرجی درباره این خبر که در سال گذشته از طرف سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نامه ای با مضمون تأمین یا توسعه ناوگان ون شهری با مدت محدود واریز وجه، به این شهرداری ارسال شده است، گفت: این طرح غیر از طرح نوسازی و تبدیل به احسن محسوب می شود که این طرح هم به دلایلی از قبیل عدم تعیین سازوکار مشخص توسط وزارت کشور، عدم امکان واگذاری خودرو به اشخاص حقیقی و حقوقی و شرایط پرداخت وجه، حتی در مرکز استان اجرایی نشده است.  

شهردار ملایر سایر دلایل عدم نوسازی ناوگان تاکسیرانی را بر شمرد و گفت: به دلایلی اعم از ازدیاد و اشباع تاکسی در سطح شهر ملایر، عدم توجیه اقتصادی برای مالکان و عدم امکان استفاده بهینه از تاکسی های ون، راهبرد شهرداری ملایر و عدم افزایش خودروی تاکسی در سطح شهر است.

وی تصریح کرد: این هرگز بدان معنا نیست که برخی ادارات، مسئولان و دستگاه ها کوتاهی کرده و موضوع را پیگیری نکرده یا اراده ای برای نوسازی تاکسی ها ندارند بنابراین با توجه به فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل کشور، مسئولان به جد پیگیر نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری هستند و شهرداری ملایر هم چه از نظر اعطای تسهیلات و چه تأمین خودرو و سایر اقدامات، نهایت تلاش خود را در راستای نوسازی ناوگان می کند و با توجه به دغدغه ای که در بحث فرسودگی ناوگان وجود دارد، هرگز در این زمینه کوتاهی نمی شود.

newsQrCode
برچسب ها: همدان تاکسی ملایر
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها