رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام خبر داد:

استقرار ۲۰۰ دستگاه کمباین در دهلران برای برداشت گندم

رییس سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۲۰۰ دستگاه کمباین در شهرستان گرمسیری دهلران برای برداشت محصول راهبردی گندم مستقر شده است.
کد خبر: ۱۴۰۷۰۷۹

به گزارش جام جم آنلاین ایلام و به نقل از ایرنا ؛ آذرنوش عموزاده اظهار داشت: ۵۰ درصد گندم تولیدی استان ایلام در شهرستان دهلران تولید می شود.


وی افزود: ۷۰ هزار هکتار از اراضی دیم و آبی دهلران امسال زیر کشت گندم رفته است که پیش بینی می شود ۲۰۰ هزار تن محصول از این سطح برداشت شود.


رییس جهاد کشاورزی ایلام با اشاره به استقرار ۲۰۰ دستگاه کمباین برای برداشت محصول گندم کاران دهلرانی یادآور شد: ۱۲ مرکز خرید و هفت سیلوی مکانیزه برای ذخیره گندم در این شهرستان مهیا شده است.


عموزاده سطح زیر کشت محصول گندم را در استان ایلام طی سال زراعی جاری ۱۵۰ هزار هکتار عنوان کرد و گفت: ۹۲ هزار هکتار از این مقدار به شکل دیم و ۵۸ هزار هکتار نیز در اراضی آبی کشت شده است.


وی اضافه کرد: پیش بینی می شود با توجه به بارندگی های مناسب حدود ۳۵۰ هزار تن گندم امسال در استان برداشت شود که نسبت به سال زراعی گذشته ۱۰۰ هزار تن افزایش را نشان می دهد.


رییس جهاد کشاورزی ایلام تاکید کرد: برداشت گندم در مناطق گرمسیری استان همچون دهلران و مهران از اوایل اردیبهشت ماه آغاز و در نقاط سردسیری تا پایان خرداد ادامه می یابد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها